RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Akcja Straży Granicznej. Funkcjonariusze ujawnili tonę nielegalnego tytoniu

Co grozi zatrzymanym? (fot. Straż Graniczna)
Co grozi zatrzymanym? (fot. Straż Graniczna)

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli ponad tonę tytoniu pochodzącego z nielegalnego źródła. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do popełnienia przestępstwa.

Tragedia w Białymstoku. Pod blokiem znaleziono zwłoki kobiety i dziecka

Przy jednym z bloków w Białymstoku odnaleziono w poniedziałek nad ranem zwłoki kobiety i małego dziecka. Na miejscu pracują policjanci i...

zobacz więcej

W czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach oraz funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań przeszukali w powiecie żarskim budynki gospodarcze znajdujące się na jednej z posesji oraz zaparkowane tam dostawcze busy. 

 

„Ujawniono w nich tonę suszu tytoniowego oraz 11 kilogramów gotowego do palenia tytoniu. Wartość zabezpieczonego nielegalnego towaru oszacowano na ponad 500 tysięcy złotych” – przekazała SG. 

  

Funkcjonariusze SG zatrzymali na miejscu dwóch mężczyzn w wieku 31 i 55 lat, którzy przyznali się, że zabezpieczony tytoń jest ich własnością. 

  


Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, przyznali się do postawionych zarzutów i złożyli wyjaśniania. Na poczet przyszłych kar dokonane zostało także zabezpieczenia mienia od podejrzanych w łącznej kwocie 20 tysięcy złotych – wskazano. 

   

Obu mężczyznom grozi wysoka kara grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej