RAPORT

Pogarda

MŚ 2022. Francuzi ocenili Polaków. Nieoczywiste wybory „L’Equipe”

Polacy podjęli walkę w meczu z Francuzami. (fot. Getty Images)
Polacy podjęli walkę w meczu z Francuzami. (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prowadzeni przez fenomenalnego Kyliana Mbappé Trójkolorowi skarcili Polskę w niedzielnym meczu 1/8 finału mistrzostw świata, pisze „L’Equipe”. Największy francuski dziennik sportowy może budzić kontrowersje notami przyznanymi Biało-Czerwonym.

Bezradny Szczęsny i „Turborezerwowy”. Oceny Polaków po Francji

Nie było niespodzianki. Polska przegrała z Francją 1:3 w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni zagrali przyzwoicie, ale to było za...

zobacz więcej

Najwyższe oceny w naszej ekipie otrzymali Wojciech Szczęsny, Jakub Kamiński i… Sebastian Szymański („5”). Tylko na „trójkę” zasłużył świetny w 1. połowie Matty Cash, a Piotr Zieliński, zdaniem wielu ekspertów najlepszy na boisku wśród Polaków, zapracował na „czwórkę”. Piłkarzem meczu został uznany Mbappe („8”).

„Zdecydował się wyjść ustawieniem 4-1-4-1, w zależności od sytuacji zmienianego na 4-3-3. Wychodziło to całkiem dobrze, bowiem Polska była bardzo blisko otwarcia wyniku w pierwszej połowie. Przejście na 4-4-2 w drugiej części gry, a zwłaszcza wejście Milika (64.), nie przyniosło spodziewanych efektów” - to z kolei napisano w uzasadnieniu noty „4” dla trenera Polaków, Czesława Michniewicza.

W kontekście dalszych meczów na mundialu Francuzi zaniepokojeni są słabszą postawą swoich bocznych obrońców: Julesa Kounde (oceniony na „4”) i Theo Hernandeza („5”). Zwłaszcza występ pierwszego jest krytykowany w prasie, wypomina mu się przegrane pojedynki w pierwszej połowie, m. in. z Bartoszem Bereszyńskim, kiedy to jego błędy dwukrotnie mogły skutkować golem dla Polski.

Największy francuski dziennik sportowy sporo miejsca poświęcił rekordowi Oliviera Girouda, który w meczu z Polską został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji. Zwracają też uwagę na fenomenalną dyspozycję Mbappego i fakt, iż nikt w jego wieku nie miał nigdy na koncie tylu bramek strzelonych na mundialach co on (9). Dziennikarze „L’Equipe” podkreślają, że impreza w Katarze to już trzeci mundial z rzędu, w którym Francuzi zameldowali się w ćwierćfinałach.

Obrońcy tytułu zagrają w 1/4 finału z Anglią. Ten mecz odbędzie się 10 grudnia o godz. 20 polskiego czasu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej