RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zniszczone samoloty i zabici. Eksplozje na rosyjskich lotniskach [WIDEO]

Bombowce Tu-95 (fot. Rogulin Dmitry / TASS / Forum)
Bombowce Tu-95 (fot. Rogulin Dmitry / TASS / Forum)

Najnowsze

Popularne

W poniedziałek nad ranem doszło do dwóch niemal jednoczesnych eksplozji na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, w europejskiej części Rosji. W wyniku wybuchów zginęły co najmniej trzy osoby, uszkodzono też kilka samolotów wojskowych – poinformował niezależny rosyjski portal Meduza.

Instytut Badań nad Wojną: To wsparcie Zachodu dla ukraińskich sił będzie kluczowe

Władze USA błędnie oceniają, że zimą dojdzie do spowolnienia działań zbrojnych podczas wojny Ukrainy z Rosją; wsparcie Zachodu dla ukraińskich...

zobacz więcej

Na lotnisku w pobliżu Riazania miała miejsce eksplozja cysterny z benzyną. W konsekwencji tego zdarzenia, a także spowodowanego nim pożaru co najmniej trzy osoby poniosły śmierć, a sześć zostało rannych. Jeden z samolotów został uszkodzony.  

 

Z kolei na pasie startowym w bazie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Engels, w obwodzie saratowskim, doszło do wybuchu bezzałogowego statku latającego. Uszkodzono dwa strategiczne bombowce Tu-95, dwie osoby zostały ranne – podaje Meduza za kanałem Baza na Telegramie. 

  

Baza lotnicza w pobliżu miasta Engels jest wykorzystywana przez rosyjskie wojska do atakowania celów cywilnych na Ukrainie. Z lotniska startują bombowce Tu-95, które następnie wystrzeliwują rakietowe pociski manewrujące w kierunku sąsiedniego kraju. 

  

Riazań leży około 200 km na południowy wschód od Moskwy. Baza lotnicza w mieście Engels znajduje się około 800 km od granicy z Ukrainą, natomiast miejsca obu wybuchów dzieli odległość około 650 km. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej