RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezes PiS skomentował napięcia między Morawieckim a Ziobrą [WIDEO]

Morawiecki będzie bronił ministra Ziobro z mównicy Sejmowej – zapewnia Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Leszek Szymański)
Morawiecki będzie bronił ministra Ziobro z mównicy Sejmowej – zapewnia Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jest pewne napięcie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą – przyznał Jarosław Kaczyński. W opinii prezesa PiS przewaga racji jest po stronie premiera, a minister „jakby nie zdaje sobie sprawy” z zakresu uwikłań, związanych z obecnością Polski w Unii Europejskiej.

„Niewykluczone krwawe scenariusze”? Senator porównał Kaczyńskiego do Hitlera i Stalina [WIDEO]

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Nową Sól (woj. lubuskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Przed przyjazdem lidera...

zobacz więcej

Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław podkreślił, że głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości „na pewno nie będzie próbą sił między premierem Morawieckim a ministrem Ziobrą”. – Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej pana ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie, będą głosowali za tym, żeby to wotum nieufności odrzucić – ocenił. 

  

Prezes PiS przyznał przy tym, że „jest pewne napięcie” pomiędzy Morawieckim a Ziobrą. W opinii prezesa PiS przewaga racji jest po stronie premiera.

 

– Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. Jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo – i to jest wynik zdrowego rozsądku – chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była. Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę, to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną – podkreślił Kaczyński. Prezes PiS pytany był też m.in. o to, czy Polska otrzyma pieniądze z KPO przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. 

 

– Co do tej sprawy to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Parę razy wydawało się, że już wszystko jest załatwione – odparł. 

 

Zobacz także: Ziobro o współpracy z PiS i premierem Morawieckim 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej