RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Macron mówi, co byłoby najgorsze w relacjach z Putinem

Władimir Putin i Emmanuel Macron (fot. Emmanuele Contini/Getty Images)
Władimir Putin i Emmanuel Macron (fot. Emmanuele Contini/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zawsze utrzymuję regularne rozmowy i bezpośredni kontakt, ponieważ uważam, że najlepszym sposobem na przywrócenie relacji jest utrzymanie bezpośredniego kanału – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron. Jego zdaniem dla lidera takiego jak Putin, izolacja jest „najgorszą rzeczą”.

Merkel: W Rosji nadal można z Niemcami stworzyć dobrą atmosferę

Była kanclerz Angela Merkel w rozmowie z dziennikiem „Spiegel” stwierdziła, że pod koniec swojej kadencji nie widziała już możliwości wpływania na...

zobacz więcej

Francuski przywódca udzielił wywiadu amerykańskiej stacji CBS, który cytują ukraińskie i europejskie media. Zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej wywołał potężne kontrowersje rozmową wyemitowaną przez francuską telewizję TF1, gdzie stwierdził, że „Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji”

 

O reakcjach ukraińskich władz pisaliśmy TUTAJ.  

 

„Jedynie negocjacje”


Tym razem Macron nie wybiegał tak daleko w przyszłość, podkreślał jednak, że – jego zdaniem – nie ma szans na militarne zakończenie wojny zwycięstwem Ukraińców. – To ważne, aby przekazać wiadomość, że decyzja należy do Ukraińców; ale jedynym sposobem na znalezienie rozwiązania są negocjacje – powiedział. 

 

Jednocześnie podkreślił, że Europa i USA powinny nadal wspierać Ukrainę. 

 

Odnosząc się do Władimira Putina ocenił, że rosyjski przywódca będzie nękał Ukrainę deficytami prądu i żywności, destabilizując kraj i podbijając inflację w Europie. – Myślę, że jego strategia to zmęczenie wojną i zmęczenie sankcjami – dodał. 

 

– Zawsze utrzymuję regularne rozmowy i bezpośredni kontakt z prezydentem Putinem, ponieważ uważam, że najlepszym sposobem na przywrócenie relacji jest utrzymanie tego bezpośredniego kanału. Izolacja jest najgorszą rzeczą, szczególnie dla takiego lidera – powiedział Macron. 


 Zobacz także: Francuzi znów stawiają na węgiel

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej