Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MŚ 2022. Faworyt nie zawiódł. Anglicy w ćwierćfinale

Faworyci pojedynków 1/8 finału jak do tej pory zgodnie meldują się w ćwierćfinałach. W drugim niedzielnym meczu Anglia pewnie pokonała Senegal 3:0 i w starciu o półfinał zmierzy się z obrońcami tytułu i pogromcami Polski, Francją.

MŚ 2022. Mistrzowie świata zbyt silni. Polska żegna się z Katarem

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 (0:1) w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni pożegnali się z mundialem. Niedzielna...

Wielu uważało Senegal za drużynę, która może zagrozić ekipie Garetha Southgate’a. I owszem, drużyna z Afryki rozpoczęła mecz ofensywnie, ale to były miłe złego początki.

Anglia stopniowo odzyskiwała kontrolę nad meczem, co przypieczętowała w 39. minucie strzałem Jordana Hendersona. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją debiutancką bramkę na tym turnieju zdobył Kane i Wyspiarze prowadzili 2:0.

Po przerwie oglądaliśmy mecz pod pełną kontrolą Anglików. Jeszcze przed upływem godziny faworyci prowadzili już 3:0, kiedy Phil Foden, notując drugą asystę w tym meczu, dograł do niepilnowanego Bukayo Saki.

Więcej goli już nie padło. Senegal cierpiał, Anglia nie pozwalała piłkarzom Aliou Cisse na nic. Po pewnym zwycięstwie mogą szykować się na następnego rywala – mistrzów świata, Francję.

Anglia - Senegal 3:0

Jordan Henderson (39’), Harry Kane (45+3’), Bukayo Saka (57’)