RAPORT

Pogarda

„Choinki Jedynki”. Pierwsza dama włączyła się w akcję charytatywną Polskiego Radia

Agata Kornhauser-Duda po raz ósmy włączyła się w inicjatywę Polskiego Radia (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Agata Kornhauser-Duda po raz ósmy włączyła się w inicjatywę Polskiego Radia (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Najnowsze

Popularne

Mam szczerą nadzieję, że tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku drodzy słuchacze radiowej Jedynki otworzą swoje serca i wykażą się hojnością bardzo wysoko licytując prace – powiedziała Agata Kornhauser-Duda podczas niedzielnego spotkania w siedzibie Polskiego Radia.

Dlaczego warto pomagać? Para prezydencka promuje akcję charytatywną

– Warto pomagać, bo człowiek jest naprawdę szczęśliwy, gdy może dać choćby odrobinę szczęścia innym. Nawet najdrobniejsze gesty wobec drugiego...

zobacz więcej

Agata Kornhauser-Duda już po raz ósmy włączyła się w inicjatywę Polskiego Radia, przygotowując ozdoby świąteczne i objęła ją honorowym patronatem. W niedzielę uczestnicy akcji ze świata kultury, nauki, muzyki i sportu, wspólnie malowali obrazki, których tematem przewodnim było hasło „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia:. Dochód z licytacji prac trafi na cele charytatywne.

 

Na licytację małżonka prezydenta przygotowała dwie prace wykonane techniką decoupage'u. – Pierwsza z nich to serce, które z jednej strony symbolizuje miłość, która zawsze wypełnia święta Bożego Narodzenia, ale z drugiej strony symbolizuje wielkie serca wszystkich tych, którzy wspierają akcję „Choinki Jedynki” – wyjaśniła Kornhauser-Duda.

 

Czytaj także: Pierwsza dama spotkała się w Rzymie z chorymi onkologicznie dziećmi


Druga ozdoba nawiązuje do miejsca pochodzenia świętego Mikołaja: Miry, a kolorystyka symbolizuje pokój, jak zauważyła pierwsza dama, „tak bardzo upragniony przez nas wszystkich i o który z taką determinacją walczą nasi ukraińscy sąsiedzi”.

Pierwsza dama apeluje o pomoc dla dzieci i młodzieży – ofiar wojny na Ukrainie

Nie można dopuścić do sytuacji, w której zło odciska długotrwałe, niszczycielskie piętno na kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, najsłabszych i...

zobacz więcej

– Bardzo się cieszę, że po raz 21. akcja „Choinki Jedynki” zgromadziła tak licznie przyjaciół Polskiego Radia o tak wielkich sercach. Łączy nas pomaganie, sympatia i miłość do Polskiego Radia, do radiowej Jedynki. Proszę o sięgnięcie do portfeli, ponieważ już od jutra rozpoczną się licytacje – powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

 

Środki uzyskane w czasie licytacji zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zajmującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. – Mam szczerą nadzieję, że tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku drodzy słuchacze radiowej Jedynki otworzą swoje serca i wykażą się hojnością bardzo wysoko licytując prace, bo właśnie to dzięki państwa wsparciu osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny mogą w bardzo kompleksowy sposób być wspierane – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Licytacje wszystkich prac odbędą się na antenie Jedynki w audycji „Cztery pory roku” pomiędzy 4 i 9 grudnia.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej