RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Uwaga na gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenie [PROGNOZA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu i mżawki powodującymi gołoledź w większości powiatów województwa kujawsko-pomorskiego od wieczora w niedzielę do rana w poniedziałek. Od poniedziałku nad Polskę zacznie napływać stosunkowo ciepłe powietrze z południowego wschodu.

To będzie chłodna sobota z gołoledzią [PROGNOZA]

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niemal cała Europa w sobotę nadal pozostawać będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji,...

zobacz więcej

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki obejmuje powiaty: aleksandrowski, bydgoski, Bydgoszcz, golubsko-dobrzyński, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, Włocławek, włocławski i żniński. Przewidziano, że zakończy się o godzinie 9 rano w poniedziałek.


IMGW prognozuje miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Drogi będą śliskie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 75 proc. 


Jak przekazał synoptyk IMGW Michał Folwarski, w poniedziałek wyż z centrum nad Rosją powoli zacznie ustępować miejsca niżom z zachodniej Europy i znad Atlantyku. Napływać będzie wilgotne, stosunkowo ciepłe, powietrze polarno-morskie.


– W poniedziałek rano na południu kraju mogą jeszcze utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Także na południu i wschodzie w pierwszych godzinach dnia istnieje ryzyko opadów marznących deszczu i deszczu ze śniegiem. Na przeważającym obszarze Polski pojawi się więcej chmur, z których może spaść głównie deszcz. Tylko na południu prognozowane są większe przejaśnienia – wksazał Folwarski.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


– Temperatura maksymalna wyniesie od około minus 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, do plus 8 stopni na południowym zachodzie. Wiatr na wschodzie może być jeszcze porywisty, w rejonach podgórskich osiągający prędkość do 60 km/godz., wiejący z południowego-wschodu i wschodu – dodał synoptyk.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej