RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Niewykluczone krwawe scenariusze”? Senator porównał Kaczyńskiego do Hitlera i Stalina [WIDEO]

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Nową Sól (woj. lubuskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Przed przyjazdem lidera partii rządzącej odbyła się tam wulgarna manifestacja, w czasie której występował były włodarz miasta, obecnie senator niezrzeszony Wadim Tyszkiewicz, który sugerował, że Jarosław Kaczyński, gdy opozycja dojdzie do władzy, będzie wyprowadzony o 6 rano w kajdankach z domu; porównał też szefa PiS do... Goebbelsa, Hitlera czy Stalina. Zdaniem Tyszkiewicza w przyszłorocznych wyborach „trzeba głosować na mniejsze zło”.

„Rozwój Polski to nie jest cel Niemiec”. Kaczyński o protestach ws. Odry [WIDEO]

Wiem, że budzi to protesty Niemiec, ale Odra powinna być spławną, uregulowaną rzeką – powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński w...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, kontynuuje swoją trasę po Polsce. W sobotę był w Zielonej Górze, a jak wyglądał protest przeciwników partii rządzącej pisaliśmy m.in. w tym artykule

 

Skandaliczne wystąpienie Tyszkiewicza 

 

W niedzielę na czele manifestacji w Nowej Soli stanął były prezydent tego miasta, który w 2019 r. zrzekł się mandatu po tym, jak uzyskał miejsce w Senacie. Przemawiając do kilkudziesięciu zgromadzonych osób tłumaczył, że najbliższy rok „będzie najtrudniejszym rokiem w historii Polski po 1989 r.”. 

 

Stwierdził przy tym, że Kaczyński „boi się odpowiedzialności” i tego, że „o 6 rano zostanie wyprowadzony w kajdankach”. Tłum skandował: „Będziesz siedział”.  

 

– Ten człowiek w strachu przed odpowiedzialności jest gotów na wszystko. Nie kreślę czarnych czy krwawych scenariuszy, ale to wszystko się może wydarzyć. Ten człowiek w celu utrzymania władzy jest gotów na wszystko, gotów zaryzykować życiem tysięcy Polaków. Mam nadzieję, że Polacy się obudzą – stwierdził Tyszkiewicz. 

 

Senator sięga po Hitlera z Putinem 

 

Senator porównał lidera PiS do Josepha Goebbelsa (ministra propagandy w III Rzeszy). – Nie mówię o Goebbelsie w kontekście dramatów wojennych i śmierci, mówię o Goebbelsie w kontekście propagandy, nie o tym, co się złego później wydarzyło. Ten człowiek ma na sali fanatyków, którzy uwierzyli w rzeczy niegodziwe – powiedział Tyszkiewicz, mówiąc o działaczach i sympatykach Prawa i Sprawiedliwości obecnych na spotkaniu z liderem Zjednoczonej Prawicy. 

 

Dalej senator kontynuował swoje skandaliczne porównania, mówiąc o Jarosławie Kaczyńskim: „To jest wybitny człowiek. Tak jak wybitnym człowiekiem był Hitler, Stalin, jak wybitnym człowiekiem jest Orban i Putin. Ale ich wybitność powoduje to, że dzisiaj wychodzimy na ulice, a oni muszą być chronieni przez setki policjantów”. 

 

Pozostali manifestanci w odpowiedzi na te słowa skandowali: „Jarek do wora, wór do jeziora” oraz „J***ć PiS”. 

teraz odtwarzane
Wulgarna piosenka na manifestacji. Senator porównał Kaczyńskiego do Hitlera i Stalina [WIDEO]

– Ja bardzo często spotykam się z takim stwierdzeniem: nie idę na wybory, bo nie będę wybierał mniejszego zła. Nie wolno, proszę państwa. Nawet jeśli kogoś nie lubicie, trzeba iść na wybory, wybierać mniejsze zło. A tu za nami jest najgorsze z możliwych zeł. Pytanie tylko, czy wybory się odbędą – ocenił Tyszkiewicz. 

 

Zobacz także, o czym prezes PiS mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Soli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej