RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraińskie władze weryfikują doniesienia o publicznej egzekucji cywilów. Miała być przeprowadzona tak, „by wszyscy widzieli”

Nie wiadomo, gdzie doszo do egzekucji (fot. Aleksander Polyakov / Russian Look / Forum)
Nie wiadomo, gdzie doszo do egzekucji (fot. Aleksander Polyakov / Russian Look / Forum)

Szef obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj poinformował w niedzielę, że władze weryfikują doniesienia o dokonanej przez Rosjan w tym regionie publicznej egzekucji cywilów. O egzekucji informował aktywista Serhij Sternenko.

Ukraina. Na lewym brzegu Dniepru siły specjalne umieściły pierwszą flagę ukraińską [WIDEO]

Żołnierze oddziału Carlson wchodzącego w skład ukraińskich sił specjalnych umieścili pierwszą flagę ukraińską na okupowanym lewym (wschodnim)...

zobacz więcej

W komunikacie na serwisie Telegram Hajdaj napisał, że władze sprawdzają informacje na temat zdjęć opublikowanych przez Sternenkę.


Aktywista zamieścił w niedzielę na Telegramie fotografie powieszonych ludzi dodając, że zostali oni publicznie straceni przez rosyjskich okupantów. Na ciałach zamordowanych wiszą kartonowe tabliczki, głoszące m.in.: „zdrajca narodu ługańskiego”. Sternenko nie poinformował, gdzie dokładnie w okupowanej części regionu ługańskiego doszło do egzekucji. Napisał, że była ona „pokazowa”, przeprowadzona tak, „by wszyscy widzieli”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej