RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poparcie Rosjan dla wojny znacząco spada. Przełomem „częściowa mobilizacja”

Od czasu mobilizacji poparcie Rosjan dla wojny jest znacznie mniejsze (fot.  Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)
Od czasu mobilizacji poparcie Rosjan dla wojny jest znacznie mniejsze (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ostatnie sondaże wskazują, że poparcie rosyjskiego społeczeństwa dla „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie znacząco spada, szczególnie od czasu „częściowej mobilizacji” z września – przekazało brytyjskie ministerstwo obrony.

Ukraińcy zestrzelili rosyjski samolot Suchoj Su-34

Państwowa Straż Graniczna Ukrainy [SBGS] poinformowała, że wojska obrony przeciwlotniczej zestrzeliły rosyjski samolot myśliwsko-bombowy Suchoj...

zobacz więcejJak poinformowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, według przywoływanych przez niezależne rosyjskie media danych zebranych na użytek wewnętrzny przez Federalną Służbę Ochrony, 55 procent Rosjan opowiada się za rozmowami pokojowymi z Ukrainą, a tylko 25 procent twierdzi, że popiera kontynuowanie konfliktu.


Wyniki te są zbieżne z innym sondażem z października, w którym 57 procent respondentów mówiło, że jest za rozmowami, podczas gdy w kwietniu tego roku około 80 procent Rosjan twierdziło, że popiera operację.


„Pomimo wysiłków władz rosyjskich mających na celu wymuszenie wszechobecnej kontroli środowiska informacyjnego, konflikt stał się coraz bardziej namacalny dla wielu Rosjan od czasu »częściowej mobilizacji« z września 2022 roku - oceniło brytyjskie ministerstwo obrony.

„W sytuacji, gdy Rosja zapewne nie osiągnie większych sukcesów na polu walki w ciągu najbliższych miesięcy, utrzymanie nawet milczącej aprobaty dla wojny wśród społeczeństwa będzie prawdopodobnie coraz trudniejsze dla Kremla” – czytamy w komunikacie resortu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej