RAPORT

Pogarda

Rekordowa liczba eksplozji bankomatów w Niemczech

W ostatnim czasie zmienił się sposób postępowania przestępców (Fot. Andreas Rentz/Getty Images)
W ostatnim czasie zmienił się sposób postępowania przestępców (Fot. Andreas Rentz/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W tym roku w Niemczech wysadzono już 450 bankomatów – to nowy rekord. W 2021 roku takich przypadków było 381. Coraz częściej wykorzystywano do tego materiały wybuchowe groźne również dla mieszkańców.

„Dom aukcyjny zachował się nieprzyzwoicie, choć zgodnie z prawem niemieckim” [WIDEO]

Dom aukcyjny Grisebach zachował się nieprzyzwoicie, choć zgodnie z prawem niemieckim, bo tam jest 30-letnie przedawnienie – powiedział wicepremier,...

zobacz więcej

Jak podał portal dw.com (za dziennikiem „Welt am Sonntag”), w poprzednich latach odnotowywano w Niemczech mniej tego typu przestępstw. W 2020 roku wysadzono 414 bankomatów, w 2021 przypadków takich było 381.


Czytaj także: Małpia ospa przechodzi do historii, bo... nazwa była rasistowska


W ostatnim czasie zmienił się sposób postępowania przestępców stojących za eksplozjami bankomatów – napisał portal dw.com. Złodzieje zamiast mieszanek gazowych używają coraz częściej materiałów wybuchowych. Stwarza to duże niebezpieczeństwo dla mieszkających i przemieszczających się w pobliżu osób.


– Mieliśmy już rannych pieszych, metalowe części wpadały do dziecięcych pokoi, a domy nie nadawały się do zamieszkania – powiedział Oliver Huth, przewodniczący Stowarzyszenia Niemieckich Śledczych Kryminalnych w Nadrenii-Północnej Westfalii.


Czytaj także: Pijany kierowca koparki uciekł przed policją do lasu. Ukrył się pod liśćmi


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej