RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Taka jest nasza wizja Unii Europejskiej”. Mocne wystąpienie Bielana podczas Warsaw Summit

Adam Bielan (fot. PAP/Marcin Obara)
Adam Bielan (fot. PAP/Marcin Obara)

Polska jest wiarygodnym ogniwem europejskiej gospodarki i istotnym partnerem współpracy politycznej; pomimo trudności, jakie stawia przed naszym krajem KE, zdecydowana większość naszych rodaków uważa, że Polska w Unii, to Polska silniejsza – podkreślił lider Partii Republikańskiej Adam Bielan podczas dwudniowego spotkania EKR Party Warsaw Summit

Jaka przyszłość UE? Szydło: Coraz więcej krajów idzie śladem Polski i Węgier

Zdajemy sobie sprawę, że nadchodzi czas zmian w UE. Przyszłość Europy nie musi być, tak jak teraz, wizją liberalno-lewicową. Nie powinniśmy mieć...

zobacz więcej

W sobotę lider Partii Republikańskiej Adam Bielan zabrał głos w debacie pt. „Europa naszych marzeń”, która jest podsumowaniem dwudniowego spotkania EKR Party Warsaw Summit. W spotkaniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki. W panelu zdalne wystąpienia wygłosili nowa premier Włoch Giorgia Meloni oraz lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal.


Bielan podkreślił, że „Polska jest wiarygodnym ogniwem europejskiej gospodarki, przewidywalnym sojusznikiem i istotnym partnerem we współpracy politycznej". 


– Pomimo trudności, jakie stawia przed naszym krajem Komisja Europejska, zdecydowana większość naszych rodaków uważa, że Polska w Unii, to Polska silniejsza, bogatsza i bezpieczniejsza – mówił Bielan.


Jaka przyszłość Unii Europejskiej?


 – Postulujemy utrzymanie jednomyślności w systemie decyzyjnym Unii Europejskiej oraz sprzeciwiamy się modyfikacji traktatów sprzyjających tworzeniu się wąskich koalicji grup krajów – stwierdził polityk w trakcie ECR Party Warsaw Summit w Warszawie.


– Sprzeciwiamy się przekształceniu UE w superpaństwo federacyjne. Nasza wizja Unii to związek państw narodowych kierujących się zasadą solidarności i subsydiarności oraz poszanowaniu tożsamości i suwerenności narodowej – oznajmił Bielan. 

Wszyscy o tym wiedzą, niewielu o tym mówi. Johnson odsłania brzydkie oblicze Niemiec i Francji

Francja i Niemcy chciałyby uchodzić za liderów Europy, którzy wyznaczają cele, snują wizje przyszłości, a także karcą niepokornych. Gdy jednak...

zobacz więcej

– Odrzucamy również federalizację UE w oparciu o koncepcję tzw. Europy wielu prędkości – dodał.


My, Republikanie chcemy silnej, aktywnej Polski w Unii, ale jesteśmy też eurorealistami. Widzimy, jak bardzo przez ostatnie lata organizacja ta zmieniła się pod naciskiem narodowych aspiracji kilku krajów tak zwanej starej Unii. I dlatego nie akceptujemy Unii, w której liczą się interesy tylko tych najsilniejszych – podkreślił lider Partii Republikańskiej.


– My – jak dodał – „również jesteśmy silni”. – Jako europejscy konserwatyści i reformatorzy dysponujemy jedną czwartą głosów w Radzie Europejskiej, będąc drugą co do wielkości partią europejską w tym ciele – podkreślił polityk. 


– Państwa, w których sprawujmy rządy, to ponad sto milionów obywateli Unii. Razem mamy więc ogromny potencjał i reprezentację bez której nie da się reformować Unii Europejskiej – dodał Bielan.


– Chcemy umacniać pozycję i należyte miejsce Polski w Unii Europejskiej, dlatego podstawowym celem naszej polityki europejskiej będzie utrzymanie zasady jednomyślności przy wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w traktatach – powiedział lider Partii Republikańskiej.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej