RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przerwy w dostawach prądu zimą. Macron do Francuzów: Nie panikujcie

Emmanuel Macron: to normalne, że rząd przygotowuje się na wyjątkowe sytuacje (fot. PAP/EPA/Christophe Petit Tesson / POOL)
Emmanuel Macron: to normalne, że rząd przygotowuje się na wyjątkowe sytuacje (fot. PAP/EPA/Christophe Petit Tesson / POOL)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do obywateli, aby nie panikowali z powodu możliwych przerw w dostawach prądu tej zimy, a jednocześnie wezwał ich do oszczędzania energii - podała w sobotę agencja Reutera za francuską telewizją TF1.

Putin rozmawiał z Macronem. Nawiązał do Hiroszimy i Nagasaki

Rosyjski prezydent Władimir Putin miał w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem powiedzieć, że Hiroszima i Nagasaki są...

zobacz więcej

– Przede wszystkim powiedzmy jasno: bez paniki! To normalne, że rząd przygotowuje się na wyjątkowe sytuacje, co może oznaczać odcięcie prądu na kilka godzin dziennie, jeśli nie mielibyśmy wystarczającej ilości energii – powiedział prezydent w wywiadzie dla TF1, przeprowadzonym w trakcie wizyty Macrona w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu. 

 

Francuski operator sieci energetycznych RTE przekazał w czwartek, że Francja może „w niektóre dni” tej zimy doświadczyć przerw w dostawach energii, a rząd rozpoczął akcję informowania lokalnych władz o tym, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. 

 

W wywiadzie udzielonym TF1 francuski przywódca wezwał także państwowy koncern energetyczny EDF do ponownego włączenia reaktorów jądrowych, aby zapobiec przerwom w dostawach prądu w przypadku niskich temperatur. EDF stanęło w obliczu bezprecedensowej liczby awarii reaktorów jądrowych, zmniejszając produkcję energii jądrowej do najniższego poziomu od 30 lat, podczas gdy Europa stara się zastąpić rosyjski gaz innymi źródłami energii – przekazał Reuters. 

 


Przeczytaj także: Chłodne kaloryfery, krótszy sezon grzewczy. Europa szuka oszczędności

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej