RAPORT

Pogarda

W grudniu 160 kilometrów nowych dróg dla polskich kierowców

Trwają ostatnie prace na budowie autostrady A1 (fot. TT/GDDKiA)
Trwają ostatnie prace na budowie autostrady A1 (fot. TT/GDDKiA)

Najnowsze

Popularne

Dobre informacje dla kierowców. W grudniu ub.r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku ponad 160 kilometrów nowych dróg. Najważniejsza informacja dotyczy zakończenia budowy autostrady A1, której ostatni odcinek między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem został oddany do użytku na całej szerokości (po trzy pasy ruchu w każdym kierunku).

Progi zwalniające na autostradach? Fake news radia ZET

„Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające” – poinformowało w poniedziałek w mediach społecznościowych radio ZET, powołując się...

zobacz więcej

Autostrada A1, która rozpoczyna się nieopodal Trójmiasta, a kończy na granicy Polski w pobliżu czeskiej Ostrawy, przecina Polskę z północy na południe i liczy 584 kilometry. Jej budowa rozpoczęła się w... 1978 roku od odcinka Tuszyn-Piotrków Trybunalski. 

 To nie koniec dobrych wiadomości. Zmotoryzowani jadący nad polskie morze skazani na korek w Rewie i Redzie zyskają lada dzień wygodny bypass w postaci drogi S6 od węzła Gdynia Wielki Kack na trójmiejskiej obwodnicy do Bożegopola nieopodal Wejherowa. 40 kilometrów nowej drogi. 

 

Wygodniej na Litwę 

 

Kolejne dobre informacje to te dla osób podróżujących na Litwę. Do końca roku ma zostać otwarty przeszło 24-kilometrowy odcinek drogi S61 od obwodnicy Suwałk do granicznego Budziska. Tym samym od granicy państwa kierowcy mają do dyspozycji nieomal 40 kilometrów wygodnej drogi ekspresowej, a wiosną otwarty zostanie kolejny odcinek Wysokie - Ełk. Cała droga S61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do Budzisk według planów ma powstać do 2025 roku. 

Polskie więzienia pełne kierowców. Trzy czwarte z nich jechało po alkoholu

Za murami więzień przebywa 6 305 skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji; prawie trzy czwarte to osoby skazane za...

zobacz więcej

Z kolei mieszkańcy stolicy doczekają się już teraz otwarcia krótkiego (2,53 km), ale ważnego odcinka drogi S17 pomiędzy Węzłem Lubelska i Węzłem Zakręt umożliwiającym wygodny dostęp do drogi ekspresowej prowadzącej do Lublina dla wielu mieszkańców stolicy. Niezbyt dobra informacją jest ta, że wbrew oczekiwaniom i zapowiedziom nie dojdzie do zapowiadanego częściowego oddania środkowego odcinka drogi S7 Warszawa Grójec, który połączyłby drogą ekspresową Warszawę z Małopolską. To połączenie zostanie uruchomione prawdopodobnie dopiero wiosną. 

 

Bezpieczniej w Nowym Mieście Lubawskim

 

Odetchną też mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego, którzy dostaną jeszcze w tym roku do dyspozycji przeszło 17-kilometrową obwodnicę tego miasta. Zostanie również oddany do użytku pierwszy warmińsko-mazurski odcinek drogi S5 – Ornowo-Wirwajdy. 

W sumie w mijającym roku GDDKiA oddała i jeszcze odda do użytku kierowców 329 kilometrów dróg. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej