RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bomby w niemieckich bankomatach. Rekordowa liczba ataków

Analiza ekspertów po wysadzeniu bankomatów przez nieznanych sprawców w Raunheim w Niemczech (fot. PAP/DPA)
Analiza ekspertów po wysadzeniu bankomatów przez nieznanych sprawców w Raunheim w Niemczech (fot. PAP/DPA)

Najnowsze

Popularne

Nigdy wcześniej w Niemczech nie wysadzono w powietrze tylu bankomatów, co w tym roku. Według informacji gazety „Welt am Sonntag” dotychczas w kraju doszło do około 450 takich ataków.

W Hiszpanii rozbito szajkę, która ukradła co najmniej 18 bankomatów

Co najmniej 18 bankomatów i 20 samochodów dostawczych z dźwigiem ukradł gang rozbity przez hiszpańską Gwardię Cywilną. Szajka wyrywała maszyny z...

zobacz więcej

W poprzednich latach liczba wysadzonych bankomatów była mniejsza: w 2020 roku wyniosła 414, a w 2021 roku – 381 – podała niemiecka gazeta, powołując się na informacje uzyskane od uczestników konferencji ministrów spraw wewnętrznych krajów związkowych Niemiec (IMK), która do piątku odbywała się w Monachium.

 

Zamiast mieszanek gazowych przestępcy częściej sięgają po materiały wybuchowe, co oceniono jako nowe i niepokojące zjawisko. Ludzie przebywający w pobliżu miejsca przestępstwa są bardzo zagrożeni – podkreślił regionalny szef związku śledczych kryminalnych w Nadrenii Północnej-Westfalii Oliver Huth.

 


Obecnie ataków w Niemczech dokonuje coraz więcej przestępców z Holandii, ponieważ w ich kraju wdrożono już szeroko zakrojone działania zapobiegające takim wybuchom – zauważyli uczestnicy konferencji. Ministrowie spraw wewnętrznych wezwali banki do większego zaangażowania w ochronę bankomatów. 


Czytaj także: Gang wysadził w Niemczech 12 bankomatów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej