RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Uszkodzony gazociąg. Mogą być problemy z dostawami do kilku gmin

Gazociąg został uszkodzony podczas robót ziemnych (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Gazociąg został uszkodzony podczas robót ziemnych (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Po uszkodzeniu gazociągu wskutek wybuchu w Łupowie mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców lubuskich gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica i Bogdaniec, a także dwóch gmin zachodniopomorskich: Dębno i Mieszkowice - podała w sobotę Polska Spółka Gazownictwa.

Ładunek z zewnątrz spowodował wybuch gazociągu Nord Stream. Ustalenia szwedzkiej prokuratury

Wybuch gazociągu Nord Stream spowodował ładunek umieszczony na zewnątrz rury – poinformował szwedzki prokurator Mats Ljungqvist. Według dziennika...

zobacz więcej

Należąca do Grupy Orlen spółka w oświadczeniu dla mediów zaznaczyła, że gazociąg w miejscowości Łupowo w województwie lubuskim został uszkodzony podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną. 

 

„Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia służby PSG przystąpiły do usuwania awarii. Sytuacja jest pod kontrolą i nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i mienia okolicznych mieszkańców” – zapewniła spółka. 

 

W wyniku awarii poszkodowanych zostało dwóch robotników. „Udzielono im na miejscu pomocy medycznej, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – podała PSG. 

 

„Bezpośrednio po awarii ewakuowano mieszkańców okolicznych domów oraz wstrzymano ruch kolejowy oraz drogowy. Po wyjaśnieniu sytuacji pod kątem bezpieczeństwa mieszkańcy wrócili do swoich domów, przywrócono kursowanie pociągów, a ruch kołowy odbywa się bez przeszkód” – zrelacjonowała spółka. Na miejscu awarii pracują służby PSG które m.in. badają jej przyczyny i usuwają jej skutki. 

 


„Z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec z województwa lubuskiego, a także gmin Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego” – poinformowała PSG. Jak zaznaczyła, pozostaje w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje, aby zminimalizować skutki ograniczonych dostaw gazu dla mieszkańców wymienionych gmin. 

 

Przeczytaj też: Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość


Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim Bartłomiej Mądry informował PAP, że w Łupowie doszło do wybuchu podczas prac przy układaniu gazociągu. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że robotnicy podczas układania drugiej nitki gazociągu średniego ciśnienia uszkodzili rurę pierwszej nitki, którą płynie już gaz. Wówczas doszło do wybuchu i zaczął ulatniać się gaz. Poszkodowani robotnicy nie doznali poparzeń i są przytomni. Zajęli się nimi ratownicy z pogotowia – powiedział Mądry. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej