RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prawie 900 ochotników rozpoczyna służbę w WOT

Żołnierze, których jest ponad 34 tys., szkolą się obecnie w 18 brygadach obrony terytorialnej (fot. WOT)
Żołnierze, których jest ponad 34 tys., szkolą się obecnie w 18 brygadach obrony terytorialnej (fot. WOT)

Najnowsze

Popularne

Prawie 900 ochotników złoży w ten weekend przysięgę wojskową i rozpocznie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej – poinformował w sobotę wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: Polscy żołnierze ćwiczą interoperacyjność z grupą bojową NATO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z żołnierzami 16. Dywizji Zmechanizowanej ćwiczącymi w ramach TUMAK- 22. – Cykliczne...

zobacz więcej

„Prawie 900 ochotników złoży w ten weekend przysięgę wojskową i rozpocznie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej” – napisał Błaszczak na Twitterze.


Podkreślił, że „służba w szeregach Wojska Polskiego to wyraz patriotyzmu i miłości do Ojczyzny”.


„Bardzo dziękuję za tę postawę. Liczne i wyposażone w nowoczesny sprzęt wojsko to silna i bezpieczna Polska” – dodał wicepremier.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzono je 1 stycznia 2017 r.

Żołnierze, których jest ponad 34 tys., szkolą się obecnie w 18 brygadach obrony terytorialnej. Ich misją w czasie pokoju jest przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz wsparcie akcji ratowniczych, a w czasie wojny są przewidziane do wsparcia wojsk operacyjnych.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej