RAPORT

Pogarda

„Tak. Pomagam!” Podziel się żywnością z potrzebującymi [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Dziś drugi i ostatni dzień 21. akcji Caritas Polska „Tak. Pomagam!”. W ramach akcji zbiórki żywności można podzielić się z potrzebującymi takimi produktami jak cukier, olej, kasza, makaron, kawa czy herbata.

Mikołaj szuka oszczędności. Prezenty dla dzieci będą skromniejsze

61,4 proc. Polaków zamierza w tym roku zaoszczędzić na prezentach świątecznych dla swoich dzieci. Ponad połowa ankietowanych wskazała, że kupi...

zobacz więcej

– Podczas zakupów można włożyć do ustawionego w sklepie koszyka żywność o długim terminie przydatności do spożycia – mówi zastępca Dyrektora Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska.


W sklepach spożywczych różnych sieci wolontariusze Caritas diecezjalnych  zapraszają do dzielenia się zakupami z osobami potrzebującymi.


Można przekazać makaron, ryż, kaszę, olej, cukier, najpotrzebniejsze, podstawowe rzeczy, z których Caritas może potem przygotować gorące posiłki dla osób potrzebujących albo paczki. Odbiorcami tej żywności będą na pewno seniorzy, którzy są w coraz trudniejszej sytuacji, bezdomni oraz uchodźcy z Ukrainy – wyjaśnia Małgorzata Jarosz-Jarszewska.

Począwszy od pierwszej zbiórki, która odbyła się w grudniu 2011 roku, do dziś udało się uzbierać ponad 6 750 ton żywności z długim terminem przydatności do spożycia. Dzięki temu pomoc otrzymało prawie 1,2 mln osób.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej