RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kadrowicz zachwycony Michniewiczem. „Jest wspaniałym taktykiem”

Czesław Michniewicz był krytykowany za defensywne ustawienie zespołu, ale Biało-Czerwonym udało się wyjść z grupy (fot. PAP/EPA)
Czesław Michniewicz był krytykowany za defensywne ustawienie zespołu, ale Biało-Czerwonym udało się wyjść z grupy (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

W piątek odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. Wzięli w niej udział Jakub Kiwior, Robert Gumny i Kamil Grabara. - Nasz trener jest wspaniałym taktykiem - powiedział Gumny.

MŚ 2022. Tomasz Kłos: Na grę w obronie tracimy zbyt wiele siły

Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2, ale awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Po spotkaniu wiele mówi się o grze...

zobacz więcej

- Pokazał to, wychodząc z grupy. I to dosyć ciężkiej grupy. Na Francję też przygotuje dobry plan, na pewno stworzymy swoje okazje w tym meczu i zagrozimy rywalom - dodał Gumny.

Na razie piłkarz Augsburga pełni rolę rezerwowego w turnieju w Katarze. - Bardzo czekam na jakieś minuty na mundialu. Bez względu na to, gdzie mnie trener wystawi, dam z siebie wszystko. Nie boję się zagrać na lewej czy prawej obronie. Nawet w ataku, jeśli będzie potrzeba, mógłbym „poszarpać”, choć w tej formacji jest bardzo dużo konkurencja - przyznał z uśmiechem.

- Naszym głównym celem było wyjście z grupy. Teraz koncentrujemy się na następnym meczu. Damy z siebie wszystko, żeby dalej grać na mundialu - powiedział Kiwior podczas piątkowej konferencji Polski.

- Każdy wie, jakich zawodników ma reprezentacja Francji. Doskonale wiemy, że to nie będzie łatwy mecz i trzeba podejść z maksymalną koncentracją. Będziemy jeszcze analizować Francję, dowiemy się o założeniach na niedzielne spotkanie - dodał 22-letni obrońca.

Szymon Marciniak sędzią meczu Argentyny w 1/8 finału

Argentyna zmierzy się z Australią w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Sędzią głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak. Mecz zostanie...

zobacz więcej

„Jeden procent szans z Francją”

Przy okazji zapewnił, że postara się nie popełnić takiego błędu, jak w przegranym 0:2 meczu z Argentyną, gdy piłkę przejął Lautaro Martinez (napastnik rywali nie trafił ostatecznie w bramkę).

- Zdawałem sobie sprawę, że popełniłem wielki błąd. Na szczęście miałem w końcówce okazję uratować drużynę i poprawić się. Na pewno przemyślałem to moje złe podanie, ten błąd. Teraz mogę skupić się tylko na tym, żeby nie popełnić podobnego w kolejnym meczu - podkreślił.

- Zapewne według opinii publicznej mamy jeden procent szans na wyeliminowanie Francji. No i fajnie. Nawet jeśli to jest tylko tyle, to daliśmy sobie jeden procent więcej niż gdybyśmy w ogóle nie wyszli z grupy i nie mieli takiej szansy - przyznał Grabara, który powołanie na mundial otrzymał w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.

Polscy piłkarze z dorobkiem czterech punktów zajęli drugie miejsce w grupie C. To sprawiło, że w 1/8 finału zmierzą się w niedzielę z broniącą tytułu Francją, najlepszą w grupie D. Początek spotkania o godz. 16

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej