RAPORT

Pogarda

We Wrześciu spłonął budynek, w którym mieszkali uchodźcy z Ukrainy

W akcji gaśniczej bierze udział 15 zastępów PSP i OSP (fot. TT/@KW_PSP_GDANSK)
W akcji gaśniczej bierze udział 15 zastępów PSP i OSP (fot. TT/@KW_PSP_GDANSK)

Najnowsze

Popularne

W miejscowości Wrzeście spłonął budynek gospodarczy przerobiony na mieszkania dla obywateli Ukrainy. W akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów PSP i OSP. Wszystkie przebywające w budynku osoby ewakuowały się – powiedziała st. kpt. PSP w Słupsku Iwona Lenart.

Tragiczny pożar w Dobranowicach. Nie żyją dwie osoby

90-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna to ofiary śmiertelne pożaru, jaki wybuchł w sobotę w Dobranowicach w powiecie krakowskim (Małopolskie)....

zobacz więcej

Ogień pojawił się około godz. 15 w miejscowości Wrzeście przy ul. Spacerowej (pow. słupski, woj. pomorskie).


Do akcji ratowniczo-gaśniczej skierowane zostały wszystkie jednostki z PSP w Słupsku oraz kilka ochotniczych. Łącznie na miejscu pracowało 15 zastępów straży pożarnej. Ponadto trzy jednostki ochotnicze na czas akcji przejęły kontrolę nad bezpieczeństwem pożarowym w Słupsku.


Pożarem objęty został cały budynek gospodarczy, przerobiony na mieszkania socjalne dla obywateli Ukrainy. Strażakom udało się obronić przed ogniem sąsiednie budynki. 

W płonącym budynku mieszkały 33 osoby. Nikt nie został poszkodowany. Jak podaje portal GP24.pl, gmina Słupsk dostarczyła obywatelom Ukrainy koce, ręczniki i produkty pierwszej potrzeby. – Mamy też deklarację od właściciela obiektu, że poszkodowani mają gdzie spędzić noc, choć przygotowaliśmy nasze świetlice na taką potrzebę – zapewniła wójt Barbara Dykier.Dochodzenie w sprawie przyczyn wybuchu pożaru będzie prowadziła słupska policja.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej