Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolejna sensacja! Korea Południowa rzutem na taśmę w 1/8 finału!

Najnowsze

Popularne

Gol w doliczonym czasie gry zdecydował o awansie Korei Południowej do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze! Azjaci pokonali Portugalię 2:1 i zajęli drugie miejsce w grupie H. Urugwaj, mimo wygranej z Ghaną (2:0), odpada z turnieju!

MŚ 2022. Tomasz Kłos: Na grę w obronie tracimy zbyt wiele siły

Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2, ale awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Po spotkaniu wiele mówi się o grze...

Portugalczycy już przed meczem byli pewni awansu. Fernando Santos dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, ale nie tyczyło się to Cristiano Ronaldo, który wyszedł w pierwszym składzie.

Już na początku mistrzowie Europy z 2016 roku wyszli na prowadzenie. Diogo Dalot świetnie wyłożył piłkę Ricardo Hortcie, a ten trafił między słupki. W 27. minucie Koreańczycy nieoczekiwanie wyrównali po błędzie… Ronaldo. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka niefortunnie odbiła się od pleców CR7 i spadła pod nogi Young-Gon Kima, który nie miał kłopotu z umieszeniem jej w siatce.

W drugiej połowie Korea miała swoje szanse, ale długo nie mogła znaleźć drogi do bramki. Wydawało się, że Urugwaj awansuje do 1/8 finału, ale w doliczonym czasie Azjaci przeprowadzili wzorowy kontratak, po którym do bramki trafił Hee-Chan Hwang i dał swojej drużynie miejsce w fazie pucharowej rozgrywek.

teraz odtwarzane
MŚ 2022, grupa H: Ghana – Urugwaj [SKRÓT]

Auf Wiedersehen! Wieczór sensacji i pożegnanie Niemiec z Katarem!

Skrót spotkania Kostaryka – Niemcy (grupa E) rozegranego na mistrzostwach świata w Katarze.

Ghana miała szansę zrewanżować się za ćwierćfinał z 2010 roku, gdy w dramatycznych okolicznościach przegrała z Urugwajem po rzutach karnych. Nie dość, że to się nie udało, to Ghańczyk zmarnował jedenastkę. W 21. minucie szansę na gola miał Andre Ayew, ale kopnął bardzo źle i Sergio Rochet odbił strzał.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą? W tym spotkaniu tak było. Jeszcze przed przerwą do bramki dwukrotnie trafił Giorgian de Arrascaeta i dał Urugwajowi bezpieczną przewagę.

W drugiej połowie bramki nie padły, choć to Urugwaj był bliżej podwyższenia prowadzenia, niż Ghana strzelenia gola kontaktowego. Dwukrotni mistrzowie świata, mimo zasłużonego zwycięstwa, nie awansowali do fazy pucharowej. Zabrakło im jednego gola.