RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Przeszkadzał jej respirator innej pacjentki. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Kobieta odpowie za usiłowanie zabójstwa (fot. Shutterstock)
Kobieta odpowie za usiłowanie zabójstwa (fot. Shutterstock)

72-letnia pacjentka szpitala w Mannheim niemal doprowadziła do śmierci kobiety, z którą dzieliła salę. Wyłączyła jej bowiem respirator i to aż dwa razy. Pytana o powód swojego zachowania stwierdziła, że irytowało ją „pikanie” urządzenia. Teraz odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa.

Dramatyczna sytuacja w niemieckich szpitalach. „Dzieci będą umierały”

Dramatyczna sytuacja w Niemczech. – W szpitalach dziecięcych mamy w tej chwili katastrofalną sytuację – mówił profesor Florian Hoffmann, ordynator...

zobacz więcej

Najważniejsze w tej ponurej historii jest to, że kobieta podłączona do respiratora przeżyła, choć – jak donosi agencja Associated Press – trzeba było ją po tych ekscesach reanimować. Obie pacjentki są w podobnym wieku. Ta, którą zirytowały dźwięki respiratora ma 72 lata, jej niedoszła ofiara – 79. 


Na razie, poza oświadczeniem policji w Mannheim, że odgłosy urządzenia utrzymującego pacjentkę przy życiu wpędziły w furię druga pacjentkę, nie wiadomo nic więcej. Toczące się w tej sprawie śledztwo wykaże, czy w grę wchodziły też inne pobudki.


Według Associated Press personel szpitala już po tym, jak pacjentka po raz pierwszy wyłączyła respirator, poinformował ją o konsekwencjach jej czynu. Mimo to kobieta wyłączyła go powtórnie późnym wieczorem, czyli w porze snu. 


Tym razem już ostrzeżeń nie było – personel natychmiast wezwał policję. Dla „wrażliwej” na dźwięki respiratora pacjentki sprawa skończyła się zarzutami usiłowania zabójstwa i aresztem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej