RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wrocław: Rady programowe w miejskich spółkach. Sutryk podjął decyzję

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Rady programowe we wrocławskich spółkach miejskich – MPWiK, TBS, Wrocławskim Parku Wodnym i Wrocławskim Parku Technologicznym – będą działać społecznie – zdecydował w środę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Tak Sutryk szasta publiczną kasą. Po aquaparku i wodociągach następne miało być zoo

Jacek Sutryk potrafi zadbać o swoich. W kolejnych miejskich instytucjach prezydent powołuje rady programowe, których dobrze płatne stanowiska...

zobacz więcej

W ostatnich tygodniach w serii artykułów „Super Express” ujawnił zarobki i skład osobowy rad programowych w spółkach miejskich. 


Według tych publikacji członkowie rad zarabiali około 2 tys. zł miesięcznie; w przypadku Wrocławskiego Parku Wodnego spotykali się raz w miesiącu. „SE” podał, że większość członków rad programowych związana jest ze środowiskami politycznymi wspierającymi Jacka Sutryka w Radzie Miejskiej Wrocławia.


Wrocławski magistrat poinformował, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podjął decyzję o tym, że rady programowe w miejskich spółkach będą miały charakter społeczny. 


– Rozmawiałem z prezesami spółek, którzy argumentowali potrzebę utrzymania takich gremiów w swoich spółkach. Przychylając się do ich wniosków postawiłem jeden warunek: mają działać wyłącznie społecznie – powiedział Sutryk cytowany w komunikacie biura prasowego wrocławskiego magistratu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej