RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kaczyński: Nasza przegrana w wyborach będzie początkiem bardzo złego okresu w dziejach [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Nasza przegrana w wyborach będzie początkiem bardzo trudnego i bardzo złego okresu w naszych dziejach. Musimy poświęcić wszystkie siły, by pokonać tych, którzy próbują przeciwstawić się naszemu wielkiemu projektowi – przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji Partii Republikańskiej.

„Każdy głos się liczy”. Prezes PiS: Od 1989 r. nie było równie ważnych wyborów [WIDEO]

– To będą trudne wybory, potrzebny jest wielki wysiłek, ale zwyciężymy. Od 1989 r. nie było równie ważnych wyborów. Wtedy obóz solidarnościowy...

zobacz więcej

Kaczyński ocenił, że proponowanej przez Zjednoczoną Prawicę „wielkiej, pozytywnej zmianie” sprzeciwia się „mniejszość zainteresowana utrzymaniem tego, co było”


– Ta sytuacja w Polsce ma jeszcze jeden, szczególny aspekt: mianowicie, owa mniejszość ma bardzo silne wsparcie ze strony państw, które są naszymi sojusznikami, ale, niestety, bardzo często wychodzą poza formułę, która jest do przyjęcia nawet w najbliższym sojuszu. Chcą co najmniej współdecydować, jeśli nie decydować o naszych wewnętrznych sprawach. Tego rodzaju postawa czyni nasze przedsięwzięcie jeszcze trudniejsze i musimy wykazać tutaj największą determinację – argumentował.


W opinii prezesa PiS Partia Republikańska to „ugrupowanie odwołujące się do polskiej tradycji, które chce służyć wspólnocie narodowej i mniejszym wspólnotom”. – To jest zobowiązanie, które dziś jest szczególnie aktualne. To słowo „służba” jest dziś szczególnie aktualne. I trzeba sobie jasno powiedzieć trudna służba, bo przed nami momenty, które będą decydować, czy droga, którą wybraliśmy będzie kontynuowana, czy też nastąpi załamanie – mówił Kaczyński.


Jak przekonywał, przegrana Zjednoczonej Prawicy w wyborach będzie „początkiem bardzo trudnego, bardzo złego, jeszcze jednego złego okresu w naszych dziejach”. 


– Dlatego naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły i które musimy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem, jest pokonanie tych, którzy próbują się temu wielkiemu projektowi przeciwstawić – oświadczył prezes PiS.

„Cieszę się, że Putin odczytał nasze sygnały”. Nagranie z Tuskiem w Moskwie [WIDEO]

zobacz więcej

Obrona Władimira Putina


Według Kaczyńskiego „dzisiejsza Polska to obóz patriotyczny – to jesteśmy my – i obóz, o którym w żadnym razie nie można tego powiedzieć”. – Obrona Władimira Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników – ocenił. 


Mieliśmy tego próbę choćby wczoraj, w chwili, gdy okazało się, że uchwalenie kilku zdań na temat zamachu smoleńskiego, tragedii smoleńskiej jest czymś nie do przyjęcia. A więc obrona Putina jest w dalszym ciągu aktualna dla naszych przeciwników – oświadczył Kaczyński. Według niego, to jest „taki syntetyczny obraz tego wszystkiego, co w naszym kraju się dzieje”.


– Stąd z jednej strony uzasadnione poczucie zagrożenia, ale z tego samego źródła musimy czerpać wielką energię, której nic nie zdoła się przeciwstawić – mówił.


Jak podkreślił, wierzy, że piątkowa konwencja Partii Republikańskiej „jest właśnie przejawem gromadzenia, przygotowywania, tego wielkiego wybuchu energii, który musi być cechą i, można powiedzieć, podstawą tego wszystkiego, co będziemy czynili w ciągu najbliższych miesięcy”. – Tak, by za rok móc powiedzieć: wykonaliśmy zadanie, obroniliśmy wielki projekt dla Polski, wielki projekt Rzeczypospolitej, Rzeczypospolitej polskich patriotów, wszystkich Polaków – powiedział.


– Chcę mocno podkreślić: to jest możliwe możemy zwyciężyć, ale musimy, można powiedzieć, i to dotyczy nie tylko państwa, nie tylko Partii Republikańskiej, ale całego obozu — musimy na to ciężką pracą zasłużyć i wierzę, że zasłużymy – przekonywał Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej