RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pijany kierowca koparki uciekł przed policją do lasu. Ukrył się pod liśćmi

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca koparki, który uciekł do lasu (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell, zdjęcie ilustracyjne)
Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca koparki, który uciekł do lasu (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca koparki, który uciekł do lasu i nakrył się liśćmi, żeby uniknąć kontroli trzeźwości – podała warmińsko–mazurska policja. Po zatrzymaniu 43-latek z gminy Susz przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Ciało kobiety pozbawione głowy. Śledczy ujawniają: To gryzonie

Na początku tygodnia media obiegła informacja, że w Lusowie pod Poznaniem znaleziono ciało 71-latki. Obrażenia były bardzo poważne, głowa kobiety...

zobacz więcej

Policję wezwał właściciel koparki, który zauważył swój pojazd na jednej z dróg w okolicach Susza w powiecie iławskim. Był zaskoczony, bo kluczyki miał przy sobie i nie zlecał w tym dniu żadnych prac. Podejrzewał, że jego pracownik, który siedział za kierownicą, może być pijany. Dlatego poprosił policjantów o sprawdzenie stanu trzeźwości 43-latka. 

 

– Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że schował się w lesie, przykrywając się liśćmi – poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. 

 

3 promile 

 

Funkcjonariusze przetransportowali go na komisariat i poddali badaniu, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ustalili, że w dodatku 43-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zaboru koparki, a także kierowania nią po alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi. 

 

Jak przekazała policja, mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Czeka go kara roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby. Musi zapłacić 3 tys. zł grzywny oraz 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Ukarano go również dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej