RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zbrodnia w Bytomiu. 23-latka podejrzana o zabicie dwuletniej córeczki

Wkrótce do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanej (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
Wkrótce do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanej (fot. PAP/Tomasz Wiktor)

Najnowsze

Popularne

Zarzut zabójstwa dwuletniej córki usłyszała 23-letnia mieszkanka Bytomia. Według wstępnych ustaleń kobieta udusiła swoje dziecko. Wkrótce do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanej – podała prokuratura.

Ciało kobiety pozbawione głowy. Śledczy ujawniają: To gryzonie

Na początku tygodnia media obiegła informacja, że w Lusowie pod Poznaniem znaleziono ciało 71-latki. Obrażenia były bardzo poważne, głowa kobiety...

zobacz więcej

Informację o zatrzymaniu 23-latki przekazała bytomska policja. Jak powiedziała rzeczniczka tamtejszej komendy asp. Anna Oczkiewicz, zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka otrzymał dyżurny policji. 

 

– Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez mundurowych i załogę pogotowia ratunkowego, dwuletnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych – podała Oczkiewicz.


Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora, a 23-letnia matka dziecka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci dziecka. 

 

Matce dziecka przedstawiono dzisiaj zarzut dopuszczenia się zbrodni zabójstwa – pozbawienia życia tego dziecka poprzez jego uduszenie. W toku przesłuchania podejrzana właściwie nie ustosunkowała się do tego zarzutu i milczała – powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik. 

 

Jak dodał, jeszcze w piątek do sądu trafi wniosek o aresztowanie 23-latki. Wkrótce zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, w której powinna zostać ustalona dokładna przyczyna jej śmierci. To, że dziecko zostało najprawdopodobniej uduszone, wynika ze wstępnej opinii biegłego – wyjaśnił prok. Furdzik. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej