RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ambasada Ukrainy w RP. Zakrwawiona przesyłka z oczami zwierząt

Ambasada Ukrainy w Polsce znajduje się w centrum Warszawy (fot. arch.PAP/Grzegorz Jakubowski, zdjęcie ilustracyjne)
Ambasada Ukrainy w Polsce znajduje się w centrum Warszawy (fot. arch.PAP/Grzegorz Jakubowski, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Ambasady i konsulaty Ukrainy w sześciu krajach – w tym dwie w Polsce – otrzymały zakrwawione przesyłki – poinformował w piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.

UE wykreśla fragment o polskiej pomocy uchodźcom. Grabowska: To dziecinada

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom”. Prof. Genowefa...

zobacz więcej

„Po zamachu terrorystycznym w Hiszpanii do ambasady na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. W przesyłkach znajdowały się oczy zwierząt” – napisał rzecznik na Facebooku.Jak dodał, przesyłki były przesiąknięte „substancją o charakterystycznym kolorze” i miały charakterystyczny zapach. „Analizujemy sens tej wiadomości” – podkreślił rzecznik.


We wpisie poinformował także, że zdewastowano wejście do mieszkania ambasadora w Watykanie, a ambasada w Kazachstanie otrzymała fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym.

Ambasada Ukrainy w USA dostała natomiast list z kserokopią krytycznego pod adresem Ukrainy artykułu. Tak jak większość innych kopert ten list przysłano z terytorium jednego z europejskich krajów – kontynuował rzecznik.

Prokurator zdobywała informacje dla Trzaskowskiego. Lisiecki: Może wejdzie do polityki

Szokujące wiadomości warszawskich prokuratorek.

zobacz więcej

„Mamy podstawy, by sądzić, że trwa dobrze zaplanowana kampania terroru i zastraszania ambasad i konsulatów Ukrainy” – oświadczył szef MSZ Dmytro Kułeba.


– Nie mogąc powstrzymać Ukrainy na froncie dyplomatycznym, próbuje się nas zastraszyć. Jednak mogę od razu powiedzieć, że te próby są marne. Nadal będziemy efektywnie pracować na rzecz zwycięstwa Ukrainy – dodał.Jak czytamy w komunikacie, strona ukraińska współpracuje z organami ścigania innych krajów, by zbadać okoliczności wszystkich przypadków gróźb, zidentyfikować związane z tym osoby i pociągnąć je do odpowiedzialności.


„Zgodnie z zarządzeniem ministra wzmacniane są środki bezpieczeństwa we wszystkich ukraińskich ambasadach i konsulatach” – dodano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej