RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ewakuacja konsulatu ukraińskiego w Czechach. Podejrzana przesyłka

Ewakuowano osoby z placówki i okolicznych budynków (fot. arch.PAP/CTK)
Ewakuowano osoby z placówki i okolicznych budynków (fot. arch.PAP/CTK)

Najnowsze

Popularne

Ukraiński konsulat w Brnie został ewakuowany po otrzymaniu podejrzanej przesyłki – poinformował rzecznik lokalnej policji David Chaloupka. Na Twitterze policja poinformowała, że paczka jest podobna do tych przechwyconych w Hiszpanii. Na miejscu zdarzenia pracują śledczy.

Wybuch w ukraińskiej ambasadzie w Madrycie. Niewykluczony atak terrorystyczny

Jeden z pracowników Ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem. Według ustaleń...

zobacz więcej

Przesyłka jest prześwietlana promieniami RTG. Paczka dotarła do konsulatu w piątek rano. Siedziba placówki i sąsiednie budynki, w tym przedszkole, zostały ewakuowane.


Policja na Twitterze zaapelowała do pracowników wszystkich placówek konsularnych w Czechach oraz firm, które produkują elementy uzbrojenia, o zachowanie maksymalnej czujności przy sprawdzaniu przychodzącej poczty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinni zadzwonić pod numer alarmowy policji.


W ostatnich dniach w Hiszpanii przesyłki zawierające materiał wybuchowy dotarły do co najmniej sześciu miejsc, w tym do ambasad USA i Ukrainy, hiszpańskiego ministerstwa obrony, koncernu zbrojeniowego i bazy wojskowej pod Madrytem. Przy otwarciu listu w ukraińskiej ambasadzie niegroźne obrażenia odniósł pracownik placówki.


Hiszpańska minister obrony Margarita Robles oświadczyła podczas wizyty w Odessie, że przesyłki z ładunkami wybuchowymi nie przestraszą władz Hiszpanii i nie skłonią ich do wstrzymania pomocy wojskowej dla Ukrainy.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej