RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

NATO w stanie wojny z Rosją? Propaganda Kremla coraz bardziej kuriozalna

Rosyjskiej propagandzie zależy na wywoływaniu strachu (fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN Pool)
Rosyjskiej propagandzie zależy na wywoływaniu strachu (fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN Pool)

Najnowsze

Popularne

Propaganda Kremla kłamie, że prawie całe NATO jest w stanie wojny z Rosją a rosyjskie siły muszą nieustannie stawiać Sojuszowi opór – napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Miedwiediew grozi NATO. „To organizacja przestępcza, powinna się rozwiązać”

Zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ocenił, że NATO jest organizacją przestępczą i ponownie zagroził atakiem. „Jeśli, jak...

zobacz więcej

Wskazał, że takie kłamstwa pojawiły się w wywiadzie udzielonym przez rosyjskiego publicystę wojskowego Wiktora Barańca białoruskiej agencji informacyjnej. „Moskwa w ten sposób fałszywie usprawiedliwia zbrodnicze działania” – ocenił Żaryn w serii wpisów o dezinformacji związanej z agresją na Ukrainę.


„Kremlowska machina propagandowa kontynuuje promowanie fałszywych narracji, których celem jest usprawiedliwianie zbrodniczych działań Rosji, a także budowanie atmosfery strachu wśród odbiorców” – zaznaczył minister w KPRM. W propagandowych wypowiedziach Baraniec wyraził opinię, że Rosja nie zamierza zatrzymywać swojej „operacji” – jak Rosja mówi o agresji na Ukrainie – gdy Zachód kontynuuje jej dozbrajanie.


„Wojskowy stwierdził w wywiadzie dla białoruskiej agencji, iż należy siłowo »rozwiązać« problem dostaw broni dla Ukrainy, sugerując atak na szlaki dostaw” – wskazał sekretarz stanu w KRPM. „Według rosyjskiego wojskowego zachodnim krajom nigdy nie zabraknie zapasów broni, co oznacza, że będą one kontynuować »antyrosyjską operację«” – dodał opisując przekaz dezinformacyjny. Podkreślił, że wypowiedź Barańca „wpisuje się w główne linie narracyjne Kremla pozycjonujące NATO i Zachód jako wrogie podmioty odpowiedzialne za wojnę, a Rosję jako oblężoną twierdzę, która musi się bronić”.


„Informowanie opinii publicznej o stałym zagrożeniu i podsycaniu konfliktu przez wrogie siły to działania, które tłumaczyć mają rzekome powody kontynuowania rosyjskiej ofensywy” – wskazał we wpisach pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.


„Rosja nie ma zamiaru wycofać się z prowadzonej wojny i osiągnięcia zamierzonych celów” – zaznaczył Żaryn.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej