RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Sekspodróże”, „k***a”. Senator PO obrażał byłą żonę w tytułach przelewów za alimenty

Robert Dowhan – senator-milioner, którego nazwisko w Lubuskiem zna niemal każdy (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Robert Dowhan – senator-milioner, którego nazwisko w Lubuskiem zna niemal każdy (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Od 2018 r. senator Platformy Obywatelskiej Robert Dowhan wysyłał byłej żonie alimenty na dzieci, w których tytułach zamiast „alimenty” wpisywał: „złodziej”, „k***a” czy „sekspodróże”, a także inne odniesienia do seksu. Kobieta uznała więc, że przelewane kwoty alimentami nie są i postanowiła... ściągnąć należne jej pieniądze przez komornika. Polityk zwrócił się do ministra sprawiedliwości z pytaniem, czy w przelewach koniecznie trzeba pisać „alimenty”. Jak się tłumaczy?

TVP ujawnia nowe nagranie ws. pracy za seks. Kierwiński poinformował Tuska?

Afera w gorzowskim WORD zatacza coraz szersze kręgi. Okazuje się, że wiedzieli o niej najważniejsi politycy w partii, w tym Marcin Kierwiński. Gdy...

zobacz więcej

Bulwersujące zachowanie senatora PO opisuje gazetalubuska.pl. W tytułach przelewów Dowhana do byłej żony serwis wymienia także: „Złodziej zawsze będzie złodziejem a sz***a i k***a zawsze sz***ą i k***ą!!!” albo „wpłata dla zł-ja”, na „sex wakacje”, „sex wyjazdy”, „sex podróże”. Jak czytamy, pada również określenie „eskort” – oznaczające ekskluzywną dziewczynę do towarzystwa. 

 

To nie były alimenty? Polityk pyta ministra 

 

Ponieważ była żona uznała, że przelewane kwoty nie są alimentami, powstały zaległości w ich płaceniu. W styczniu 2022 r. sprawą zajął się komornik, ale Dowhan poszedł do sądu i ten egzekucję należności wstrzymał.

 

Już w kwietniu 2022 r. senator zwrócił się z kolei do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z pytaniem: czy stosowne wobec prawa jest egzekwowanie podwójnych alimentów tylko dlatego, że ktoś w tytule przelewu wpisał inną treść niż „alimenty”?

 

Wykorzystał „wolną rubrykę” 

 

W rozmowie z gazetalubuska.pl polityk nazywany „złotym dzieckiem PO” tłumaczy, że jego zapytanie nie ma żadnego związku z jego osobistymi kłopotami. Przekonuje, że zrobił to jako parlamentarzysta, odpowiadając na „poważny problem społeczny”. Przyznał jednak, że sam przekonał się o tym, że jeśli nie wpisze się „alimenty”, może zrobić się... nieprzyjemnie.

Swoje skandaliczne wiadomości w tytułach przelewów tłumaczy z kolei emocjami, rozżaleniem i żalem.


A publicznie bronił praw kobiet


Jego zdaniem była żona wydawała pieniądze niezgodnie z ich przeznaczeniem; że nie pisał jako senator, a jako zraniony człowiek.


„Że jeżeli nie ma innego środka komunikacji pomiędzy stronami, wykorzystuje się właśnie rubrykę w przelewie. Że on nie miał innego sposobu, by to wykrzyczeć. Że to były chwile słabości. Skrajne emocje, za które przeprosił w sądzie” – czytamy.

„Niesiołowski i prostytutki”. Ujawniono uzasadnienie wyroku

Dwóch biznesmenów opłacało Stefanowi Niesiołowskiemu spotkania z prostytutkami, a polityk pomagał im w zdobyciu kontraktów w Grupie Azoty; dla sądu...

zobacz więcej

Kobieta odpowiada i twierdzi, że choć od rozwodu z politykiem minęło osiem lat, nieustannie jest przez niego obrażana i poniżana, choć publicznie senator „dba o prawa kobiet”.


– Niektórzy ludzie, gdy się rozstają, są puszczani w skarpetkach. Ja początkowo wyszłam z tego małżeństwa nawet bez bielizny, którą mi były mąż schował… – twierdzi była żona Dowhana.


„Wstyd, panie”


Senator może pochwalić się pokaźnym majątkiem. W Lubuskiem jego nazwisko zna każdy – to były prezes klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra. Dziś jest jedną z najbogatszych osób zasiadających w Senacie.


Wiąże się z tym także inna historia. „Wolną rubrykę” Dowhan wykorzystał także w oświadczeniu majątkowym za 2018 r., gdy na marginesie zwrócił się do aktora Tomasza Karolaka, żądając spłaty długu. „Wstyd, panie aktorze Karolak” – napisał odręcznie senator PO.


Zobacz także: „Praca za seks”. Politycy PO uciekają przed pytaniami o aferę w Gorzowie 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej