RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wyłączyła pacjentce respirator, bo denerwował ją dźwięk urządzenia

Życiu 79-latki nie grozi niebezpieczeństwo, lecz wymaga ona stałej intensywnej opieki (fot.  Buda Mendes/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Życiu 79-latki nie grozi niebezpieczeństwo, lecz wymaga ona stałej intensywnej opieki (fot. Buda Mendes/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

W Mannheim w zachodniej części Niemiec zatrzymano 72-letnią pacjentkę szpitala, która dwukrotnie wyłączyła respirator innej kobiety leczonej w tej samej placówce – poinformował brytyjski dziennik „Guardian”. Zatrzymana tłumaczyła, że denerwował ją dźwięk wydawany przed to urządzenie.

Trzeba dać szansę na oddech

Potrzebujemy prostego w obsłudze, niedrogiego urządzenia, które podtrzyma oddychanie u tysięcy chorych na COVID-19. Jak to się mówi w medycynie: na...

zobacz więcej

Gdy 72-latka po raz pierwszy wyłączyła respirator 79-letniej pacjentki, została powiadomiona przez personel medyczny, że jest to aparatura niezbędna do podtrzymywania funkcji życiowych. Mimo upomnienia zrobiła to po raz kolejny. 

 

„Kobietę aresztowano i postawiono jej zarzut działania, które mogło doprowadzić do śmierci innej osoby” – oznajmiły policja i prokuratura w Mannheim. 

 

Życiu 79-latki nie grozi niebezpieczeństwo, lecz wymaga ona stałej, intensywnej opieki. Wobec sprawczyni wszczęto postępowanie karne. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej