RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk smutny po porażce Niemiec? Siemoniak: Nie wiem

Tomasz Siemoniak i Donald Tusk (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Tomasz Siemoniak i Donald Tusk (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak w Radiu ZET został zapytany o odpadnięcie Niemiec z mundialu. Przyznał, że po tym zdarzeniu ma „złośliwą satysfakcję”, ale nie chciał ujawnić, co sądzi na ten temat przewodniczący Platformy. Odniósł się z kolei do wpisu ministra sprawiedliwości w tej sprawie.

Tysiące memów zalało sieć. Internauci bezlitośni dla Niemców

Niemcy, którzy byli wymieniani w gronie faworytów Mistrzostw Świata w Katarze, nie wyszli nawet z fazy grupowej i wracają do domu. Od kilkunastu...

zobacz więcej

Na początek rozmowy Tomasz Siemoniak został zapytany, czy cieszy się z porażki Niemców na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze.


Polityk długo się zastanawiał, po czym stwierdził dyplomatycznie, że jest to druga sytuacja pod rząd, gdy Niemcy na mistrzostwach świata nie wychodzą z grupy to dla nich duży cios. Stwierdził, że nikomu nie życzy źle, ale ma jednak „złośliwą satysfakcję”.– Ale teraz wszystkie siły na niedzielę na mecz Polski z Francją – podkreślił oceniając, że nie jesteśmy w tym spotkaniu na straconej pozycji, bo „Francja jest do ogrania”.

UE wykreśla fragment o polskiej pomocy uchodźcom. Grabowska: To dziecinada

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego wykreśliła stwierdzenie, że „Polska ponosi największy ciężar pomocy Ukraińcom”. Prof. Genowefa...

zobacz więcej

Siemoniak został też poproszony o komentarz ws. wpisu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który podając informację o porażce Niemców napisał: „Donaldzie Tusk, nic się nie stało”.Polityk PO ocenił, że było to „infantylne zachowanie”, chociaż nie wie, czy Donald Tusk był smutny po porażce sąsiadów z Zachodu.


Dziennikarz dopytywał więc, czy Platforma nie jest partią niemiecką. – No przecież nie jest – ocenił Siemoniak.


Nieustanne spekulacje na ten temat związane są nie tylko z unijnym stanowiskiem, które Donald Tusk otrzymał zdaniem części publicystów dzięki współpracy z Angelą Merkel. Chodzi również o rok 2014, gdy Paweł Piskorski mówił we „Wprost” o latach 90. i plastikowych torbach pełnych marek. 


Jeden z założycieli PO świetnie znający kulisy tamtych wydarzeń twierdził, że Kongres Liberalno-Demokratyczny, którego jednym z liderów na początku lat 90. był Donald Tusk, otrzymał od niemieckiej CDU pożyczkę w wysokości miliona marek.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej