RAPORT

Pogarda

Tysiące memów zalało sieć. Internauci bezlitośni dla Niemców

Niemcy wygrali z Kostaryką, ale odpadają z Mistrzostw Świata w Katarze (fot. EPA/Ronald Wittek Dostawca: PAP/EPA)
Niemcy wygrali z Kostaryką, ale odpadają z Mistrzostw Świata w Katarze (fot. EPA/Ronald Wittek Dostawca: PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Niemcy, którzy byli wymieniani w gronie faworytów Mistrzostw Świata w Katarze, nie wyszli nawet z fazy grupowej i wracają do domu. Od kilkunastu godzin media społecznościowe pełne są związanych z tym memów. Nie brakuje słów wsparcia dla pogrążonych w smutku sąsiadów, ale także uszczypliwości czy aluzji do Donalda Tuska i pytań, czy sędziowie TSUE przywrócą Niemców do turnieju.

MŚ 2022. Gdzie oglądać mecz Polska - Francja? Sprawdź plan transmisji!

Reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Początek spotkania w niedzielę, 4 grudnia, o godzinie 16:00....

zobacz więcej

Niemcy zaczęli granie w Katarze od sensacyjnej porażki z Japonią. Później tylko zremisowali z Hiszpanią, a w czwartek wieczorem w bólach pokonali Kostarykę. To nie wystarczyło, by grać dalej. Prawdopodobnie już w piątek wylecą z Dohy.


Piłkarze Niemiec nie zdołali przejść fazy grupowej w drugich mistrzostwach świata z rzędu (wcześniejszy blamaż miał miejsce cztery lata temu w Rosji).Co na to Polacy? Część współczuje i przyznaje, że momentami kadra Niemiec grała bardzo dobry futbol. Inni uszczypliwie podkreślają, że gdy sąsiedzi pakują walizki, nasza reprezentacja dalej jest w grze i przygotowuje się do pojedynku z Francją.


Co ciekawe, Niemcy dołączyli w czwartek do innych europejskich gigantów, którzy pożegnali się już z Katarem; w tym Duńczyków i Belgów.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej