RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Klęska, wstyd, groteska” – niemieckie media o mundialu

Kai Havertz strzelił dwa gole, ale to nie dało Niemcom awansu (fot. PAP/EPA)
Kai Havertz strzelił dwa gole, ale to nie dało Niemcom awansu (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Reprezentacja Niemiec po raz drugi z rzędu nie wychodzi z grupy na mistrzostwach świata. W Katarze zespół Hansiego Flicka uzbierał cztery punkty, ale to nie wystarczyło, by awansować do 1/8 finału. Niemieckie media są zaskoczone takim obrotem sprawy. „Ale wstyd! To my odpadamy” – krzyczy nagłówek internetowego serwisu gazety „Bild”.

Auf Wiedersehen! Wieczór sensacji i pożegnanie Niemiec z Katarem!

Skrót spotkania Kostaryka – Niemcy (grupa E) rozegranego na mistrzostwach świata w Katarze.

zobacz więcej

Niemcy w ostatnim meczu, nie bez problemu, ale jednak pokonali Kostarykę (4:2). Ten wynik nie dał im przepustki do fazy pucharowej, bowiem Japonia niespodziewanie pokonała Hiszpanów (2:1) i zajęła pierwsze miejsce w grupie E.

Dziennikarze „Bilda” skupiają się na tym, że ich reprezentacja po raz drugi z rzędu odpada w fazie grupowej. „Żenująca porażka z Japonią, mocny remis z Hiszpanią i spektakularne zwycięstwo nad Kostaryką. Mimo to jesteśmy poza turniejem”.

Z kolei „Kicker” zauważa, że przy porażce Hiszpanii z Japonią (1:2), Niemcy musieliby wygrać z Kostaryką aż… 10:2. „Przegrywaliśmy z Kostaryką 1:2, ale ostatecznie było 4:2. A to i tak za mało” – napisano.

Niemieckie media są w szoku po odpadnięciu ich reprezentacji z MŚ (fot. Bild.de, allgemeine-zeitung.de, sueddeutsche.de)
Niemieckie media są w szoku po odpadnięciu ich reprezentacji z MŚ (fot. Bild.de, allgemeine-zeitung.de, sueddeutsche.de)

„Bardzo gorzko: Niemcy odpadają z mistrzostw świata. Nie mieliśmy szczęścia w Katarze, mimo wyraźnego zwycięstwa nad Kostaryką” - czytamy z kolei w portalu „Allgemeine Zeitung”.

„Klęska Niemców przesądzona” – to z kolei nagłówek „Die Welt”. „Dramatyczny mundial w Al-Chaur” – pisze natomiast „Sueddeutsche Zeitung” i nazywa wygraną z Kostaryką „groteską”.

Niemcy odpadają z mistrzostw, z kolei Polska w niedzielę zagra w 1/8 finału z Francją. Biało-Czerwoni po raz pierwszy w historii mundiali wrócą do domu później od Niemców. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej