RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trzaskowski w PE namawia do blokady funduszy dla Polski. „Środki powinny trafić do samorządów”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Paweł Supernak)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Rafał Trzaskowski w środę po raz kolejny zaapelował, aby środki unijne, które ma otrzymać Polska, były poddane tzw. mechanizmowi warunkowości. Inne zdanie podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim prezydent Warszawy przedstawił w kwestii unijnych pieniędzy dla ukraińskich uchodźców. Jego zdaniem środki z Brukseli powinny trafić prosto do samorządów.

Trzaskowski przejechał się nowym pociągiem metra. Zepsuł się po kilku dniach

W piątek tydzień temu nowy pociąg metra – Varsovia – wyjechał na linię M1, wioząc na swoim pokładzie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego....

zobacz więcej

Trzaskowski zabrał głos podczas posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego.


Prezydent Warszawy przekonywał, że „unijne środki (dla Polski – przyp. red.) muszą być poddane mechanizmowi warunkowości, jeśli chodzi o praworządność”. 


Inne zdanie miał w kwestii unijnych pieniędzy dla ukraińskich uchodźców.   – Tutaj potrzebna jest elastyczność – przekonywał. 


Prezydent Warszawy życzyłby sobie, aby środki z Brukseli trafiały prosto do samorządów. 


– To my jesteśmy na pierwszej linii, jeśli chodzi o radzenie sobie z problemem uchodźców. Mam nadzieję na znacznie bardziej strategiczne, szczodre podejście UE, jeśli chodzi o pomoc tym samorządom, tym miastom, które są na pierwszej linii, jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców – powiedział.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej