RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szymon Marciniak sędzią meczu Argentyny w 1/8 finału

Szymon Marciniak jak dotąd sędziował jedno spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze (fot. PAP/EPA)
Szymon Marciniak jak dotąd sędziował jedno spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze (fot. PAP/EPA)

Argentyna zmierzy się z Australią w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Sędzią głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godz. 20.

Wiemy kto skomentuje mecz Francja - Polska!

W niedzielę o godz. 16:00 rozpocznie się najważniejszy mecz dla piłkarskiej reprezentacji Polski w XXI wieku. Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją...

zobacz więcej

Asystentami Marciniaka będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Z kolei głównym arbitrem odpowiedzialnym za obsługę systemu VAR będzie Tomasz Kwiatkowski.

To dopiero drugi mecz na mundialu w Katarze, który będzie prowadził polski arbiter. Jak dotąd sędziował spotkanie grupy D, w którym Francja pokonała Danię 2:1.

Argentyńczycy, mimo porażki w pierwszym spotkaniu z Arabią Saudyjską (1:2), wyszli z pierwszego miejsca w grupie C. Albicelestes w dwóch pozostałych spotkaniach pokonali Meksyk i Polskę (po 2:0).

Z kolei Australia nieoczekiwanie zajęła drugie miejsce w grupie D, w której wyprzedziła Danię i Tunezję (z tymi reprezentacjami wygrała po 1:0). Australijczyków pokonali tylko Francuzi (4:1), którzy w 1/8 finału zmierzą się z Polską.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej