RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Nowa forma terroru”. Ukraińskie ambasady otrzymały „bardzo konkretne groźby”

W środę doszło do wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie (fot. PAP/EPA/Chema Moya)
W środę doszło do wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie (fot. PAP/EPA/Chema Moya)

Dwie ambasady Ukrainy, oprócz tej w Madrycie, w środę i czwartek otrzymały „bardzo konkretne groźby” – poinformował szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba, cytowany w czwartek przez agencję Ukrinform.

Rosjanom brakuje żołnierzy? „Putin sięga po gwałcicieli z Afryki”

Sytuacja wojsk rosyjskich na Ukrainie wygląda tak źle, że Władimirowi Putinowi nie wystarcza już werbowanie dodatkowych żołnierzy ze wszystkich...

zobacz więcej

To jednoznacznie nowa forma terroru. Wspólnie z hiszpańskimi władzami bardzo aktywnie pracujemy nad tym, by ustalić, kto za tym stoi. Niewątpliwie domyślamy się, kto za tym stoi, ale trzeba prześledzić całą sieć agentów i osób, zaangażowanych w tę kampanię –powiedział minister w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE.


Jak dodał, oprócz środowego incydentu w Madrycie „doszło też do innych niepokojących wydarzeń, niezwiązanych z materiałem wybuchowym, lecz z przysyłaniem do ambasad Ukrainy bardzo konkretnych gróźb”.


Szef MSZ Ukrainy: Domyślamy się, kto za tym stoi


Przekazał, że MSZ wkrótce wyda oficjalny komentarz w tej sprawie.


Biorąc pod uwagę te zdarzenia, można stwierdzić, że trwa „celowa kampania na szeroką skalę” przeciwko Ukrainie.


Jak poinformował w środę rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko, po wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie Kułeba zarządził pilne wzmocnienie ochrony ukraińskich placówek dyplomatycznych za granicą. Koperta, która przyszła do ambasady w Madrycie, wybuchła podczas kontroli. Ranny został komendant ochrony placówki. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej