RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dwie stołeczne prokuratorki zostały zawieszone. Jedną odwołano z pełnionej funkcji

Zawieszona została m.in. prokurator  Ewa W.  (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)
Zawieszona została m.in. prokurator Ewa W. (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

W związku z wszczętymi postępowaniami dyscyplinarnymi wobec prokuratorów, co do których Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała wnioski o uchylenie immunitetów, mając na uwadze charakter przewinień dyscyplinarnych, Prokurator Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych na 6 miesięcy – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

„Dawaj do RT”. Ewa W. przekazywała tajne dane Trzaskowskiemu? Nowe informacje

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom. To część...

zobacz więcej

W oświadczeniu poinformowano również, że „prokurator Małgorzata M. została odwołana z funkcji Zastępcy Prokuratora Rejonowego Warszawa-Żoliborz w Warszawie”.


Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała w czwartek do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim paniom prokurator. Jak podano, stało się to w ramach śledztwa dotyczącego ujawniania osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych. Jak informują szczecińscy śledczy, chodzi o „prok. Ewę W. i prok. Małgorzatę M.,  obie pracujące w warszawskich prokuraturach rejonowych”. 


W toku śledztwa ustalono, że „dzięki politycznemu zaangażowaniu Ewy W. poufne informacje trafiały do pracownika stołecznego ratusza, który w środku kampanii prezydenckiej przekazywał je prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu”.


Prokurator zaprzecza treściom opublikowanym przez szczecińską prokuraturę. – To jest próba wyeliminowania mnie i zamknięcia mi ust. Nie dam się zastraszyć – powiedziała wcześniej w rozmowie z TVN24. Jak przekonywała, jej telefon był inwigilowany przy użyciu systemu Pegasus. – Wiążę sprawę nielegalnej inwigilacji Pegasusem, możliwości techniczne tego oprogramowania z treściami, które zostały aktualnie opublikowane – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej