RAPORT

Pogarda

Premier: Dobry czas dla energetyki odnawialnej

Premier zapowiedział m.in wsparcie rządu dla biogazowni (fot. PAP/Paweł Supernak)
Premier zapowiedział m.in wsparcie rządu dla biogazowni (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Najbliższych kilka miesięcy będzie dobrym czasem dla energetyki odnawialnej – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Odnawialnej. Będziemy mocno starali się rozwijać całą energetykę odnawialną – dodał.

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu. Spółka zamierza wykorzystywać go jako substytut gazu ziemnego i biododatek, który pomoże koncernowi...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że rząd „bardzo mocno promuje energetykę odnawialną”. Dodał, że rząd jest otwarty na inwestycje w biogazownie, „energetykę opartą o polskie źródła, zielone źródła biogazowe”. 

– Jest tutaj jak wiemy(...) dużo przeszkód na drodze do rozwoju tej energetyki, ale wydaje się, że znajdujemy tutaj odpowiedni kompromis Przyznał, że jest dużo przeszkód na drodze, ale znajdujemy tu kompromis. Będziemy starali się mocno wesprzeć tworzenie biogazowni w Polsce. Myślę, że to też jest wspólny interes dla wszystkich Polaków – zaznaczył premier. 

– Najbliższych kilka miesięcy będzie dobrym czasem dla energetyki odnawialnej. Nie spełnimy wszystkich postulatów, bo państwo wyraźnie reprezentujecie interes branży, swój własny interes, ale tam, gdzie się on zbiega z interesem państwa, odzwierciedla możliwości finansowe, przesyłowe, energetyczne państwa polskiego, tam będziemy na pewno bardzo mocno starali się rozwijać całą energetykę odnawialną – podkreślił Morawiecki. 

Mówiąc o energetyce odnawialnej należy wspomnieć, że staje się coraz bardziej opłacalna. Jak wynika bowiem z indeksów cenowych, opublikowanych dzisiaj przez katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) w październiku tego roku krajowy węgiel dla energetyki był przeszło dwa razy droższy niż przed rokiem, a węgiel dla ciepłownictwa podrożał przeszło trzykrotnie. 

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej