RAPORT

Pogarda

Dziwny wpis Sikorskiego: Allah Akbar!

Radosław Sikorski, europoseł PO (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Radosław Sikorski, europoseł PO (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski w czwartek rano skomentował w sieci starcia piłkarzy z Katarze. Jego post na Twitterze wzbudził jednak mieszane opinie wśród internautów.

„Aaaaaa!” Poseł oglądał mecz na sali obrad [WIDEO]

W środowy wieczór w Warszawie przy ulicy Wiejskiej trwało posiedzenie Sejmu. Gdy głos z mównicy zabrał poseł Michał Urbaniak z Konfederacji, z sali...

zobacz więcej

W środę wieczorem Polska grała z Argentyną, a Meksyk z Arabią Saudyjską. Od wyników tych meczów zależało, kto wyjdzie z grupy i zagra w fazie pucharowej mistrzostw świata w Katarze.


„Nigdy nie sądziłem, że tyle będziemy zawdzięczać Arabii Saudyjskiej. Allah Akbar!” – napisał w czwartek rano w sieci Radosław Sikorski z PO. Polityk wykorzystał przy tym arabskie określenie hasła „Bóg jest wielki”.Internauci przypominają, że Arabia Saudyjska przegrała z Meksykiem 1:2. Podkreślają, że nawet gdyby kilka minut przed końcem Saudyjczycy nie strzelili bramki, Polska i tak osiągnęłaby swój cel, czyli wyjście z grupy. „Więc nie wiem o co chodzi Sikorskiemu” – piszą.


Podkreślają, że Sikorski generalnie powinien uważać co publikuje w sieci, bo jeden z jego niedawnych wpisów wywołał międzynarodową burzę – Sikorski wpisał się w rosyjska propagandę i był krytykowany przez Departament Stanu USA.


Gdzie oglądać mecz Polska – Francja?


Teraz reprezentacja Polski zmierzy się z Francją. Spotkanie na Al Thumama Stadium odbędzie się w środę o godzinie 16. Transmisja meczu na żywo w TVP 1, TVP Sport, TVP 4K oraz online w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej