RAPORT

Pogarda

Polacy kupili w Hiszpanii rekordową liczbę mieszkań

Polacy zamarzyli o Morzu Śródziemnym (fot. Shutterstock/Balate Dorin)
Polacy zamarzyli o Morzu Śródziemnym (fot. Shutterstock/Balate Dorin)

Najnowsze

Popularne

Najpierw epidemia koronawirusa i rozpowszechnienie pracy zdalnej, a potem wojna na Ukrainie oraz rosnąca inflacja. Te i inne czynniki sprawiły, że wielu Polaków zdecydowało się na zakup mieszkania w Hiszpanii – dla siebie lub pod wynajem. W trzecim kwartale tego roku obywatele RP kupili w największym państwie Półwyspu Iberyjskiego o 37 proc. mieszkań więcej niż kwartał wcześniej.

„Aaaaaa!” Poseł oglądał mecz na sali obrad [WIDEO]

W środowy wieczór w Warszawie przy ulicy Wiejskiej trwało posiedzenie Sejmu. Gdy głos z mównicy zabrał poseł Michał Urbaniak z Konfederacji, z sali...

zobacz więcej

„Liczba zakupów od początku roku wynosi już ponad 2300 i jest wyższa o 102 procent niż w całym 2021 roku” – informuje Bank Pekao.


Jak wskazuje, udział Polaków wśród zagranicznych nabywców wzrósł do rekordowego poziomu 3.2 proc.Okazuje się jednak, że hiszpańskie posiadłości i nieruchomości cieszą się także popularnością przedstawicieli innych państw.


Od początku roku zagraniczni klienci kupili w Hiszpanii ponad 72 tys. mieszkań, czyli 19 proc. więcej niż w całym roku 2021. To także więcej niż w jakimkolwiek roku ostatniej dekady. Pojawia się więc pytanie, jaka była średnia cena mieszkania w Hiszpanii. Eksperci podkreślają, że wzrosła ona rok do roku o 7,5 proc.


W Barcelonie trzeba było zapłacić średnio 4352 euro za metr kwadratowy, w Madrycie 3851 euro, w Palmie 3122 euro, w Maladze 2257 euro, a w Las Palmas de Gran Canaria 2115.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej