RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Władze Amsterdamu chcą zmienić wizerunek miasta. Jakich turystów chcą zniechęcić do przyjazdu?

Władze miasta zapowiadają także ograniczenie godzin otwarcia lokali (fot. Shutterstock/4kclips)
Władze miasta zapowiadają także ograniczenie godzin otwarcia lokali (fot. Shutterstock/4kclips)

Najnowsze

Popularne

Od przyszłego roku stolica Niderlandów rozpoczyna kampanię zniechęcającą do przyjazdu turystów szukających seksu, narkotyków i alkoholu – informuje dziennik „De Telegraaf”. – Chcemy ograniczać wizerunek Amsterdamu jako miejsca, w którym można się „wyluzować” – powiedział radny Sofyan Mbarki.

Hiszpanie i Brytyjczycy przejęli kokainę wartą pół miliarda euro

Blisko 7 ton kokainy przechwyciły w ostatnich dniach hiszpańskie i brytyjskie służby. Ponad 5,5 tony narkotyku odkryto w jednym z kontenerów, który...

zobacz więcej

Od lat centrum stolicy jest opanowane, szczególnie w weekendy, przez pijanych turystów, którzy odwiedzają miasto m.in. w poszukiwaniu narkotyków. 


Najgorszą opinię mają mieszkańcy Wysp Brytyjskich, dla których Amsterdam to popularne miejsce organizacji wieczorów kawalerskich. 


Burmistrz miasta Femke Halsema wielokrotnie podkreślała, że zależy jej na tym, aby odciążyć centrum miasta od uciążliwych turystów. W ubiegłym roku zapowiedziała m.in. przeniesienie niesławnej dzielnicy czerwonych latarni na obrzeża miasta. 


Zakaz palenia marihuany 


W tym tygodniu stołeczny ratusz przedstawił także plany nowej kampanii promocyjnej, która tym razem nie ma zachęcać do odwiedzin miasta, ale wprost przeciwnie. Ma ona zniechęcić do przyjazdu turystów szukających rozrywki w alkoholu, narkotykach i prostytucji. 


„Jesteśmy bardzo dumni z naszego miasta, które ma znacznie więcej do zaoferowania np. muzea czy kanały” – twierdzi w rozmowie z „De Telegraaf” radny Sofyan Mbarki, który odpowiada za sprawy gospodarcze. 


Zapowiada on nie tylko nową kampanię, ale także ograniczenie godzin otwarcia lokali w dzielnicy czerwonych latarni oraz wprowadzenie zakazu palenia marihuany w niektórych częściach centrum stolicy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej