RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bomba w przesyłce skierowanej do bazy wojskowej

Przesyłka była zaadresowana do Centrum Satelitarnego Unii Europejskiej (fot. Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)
Przesyłka była zaadresowana do Centrum Satelitarnego Unii Europejskiej (fot. Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)

Hiszpańskie służby przechwyciły w bazie wojskowej w Torrejon de Ardoz pod Madrytem ładunek wybuchowy znajdujący się wewnątrz koperty – podały w czwartek media. To trzeci list-bomba znaleziony od środy na terenie Hiszpanii.

Wybuch w ukraińskiej ambasadzie w Madrycie. Niewykluczony atak terrorystyczny

Jeden z pracowników Ambasady Ukrainy w Madrycie odniósł obrażenia w efekcie wybuchu, do którego doszło w środę przed południem. Według ustaleń...

zobacz więcej

Według informacji potwierdzonej przez hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych przesyłka była zaadresowana do znajdującego się na terenie bazy wojskowej Centrum Satelitarnego Unii Europejskiej. 


Kopertę zawierającą ładunek wybuchowy znaleziono wczesnym rankiem w czwartek podczas kontroli przesyłek skanerem. 


Doszło do wybuchu  


Jak przekazała policja, która rozbroiła list-bombę, ładunek wybuchowy został przygotowany podobnie do dwóch innych, wykrytych w środę, które przesłano do ambasady Ukrainy w Madrycie oraz firmy zbrojeniowej Instalaza w Saragossie. Uzbrojenie wytwarzane przez tę spółkę trafia m.in. do wojsk ukraińskich. 


Ładunek przesłany do ambasady wybuchł, lekko raniąc jednego z pracowników. Zawierający bombę list był adresowany do ukraińskiego ambasadora w Hiszpanii Serhija Pohorelcewa. 


Bomba przesłana w liście do firmy w Saragossie została zdetonowana przez służby. Nikt nie odniósł obrażeń. 

„Haniebny atak” w Stambule. Rośnie liczba ofiar [WIDEO]

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał niedzielną eksplozję w centrum Stambułu „haniebnym atakiem” i przekazał, że państwowe służby...

zobacz więcej

Hiszpańskie MSW poinformowało, że 24 listopada hiszpańska policja przejęła list zawierający ładunek wybuchowy, który był  zaadresowany do premiera Pedro Sancheza. 


W związku ze wzrostem zagrożenia wzmocniono środki bezpieczeństwa wokół budynków administracji publicznej oraz placówek dyplomatycznych. 


Telewizja publiczna TVE przekazała, że hiszpańskie służby potwierdziły wykrycie od 24 listopada pięciu ładunków wybuchowych w przesyłkach. Według TVE, piąty list-bombę wykryto w czwartek rano w siedzibie ministerstwa obrony w Madrycie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej