RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PiS składa projekt ws. powołania komisji weryfikacyjnej ds. polityki energetycznej

Najnowsze

Popularne

Składamy do Sejmu ustawę o państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007–22 – poinformował poseł PiS Kazimierz Smoliński. Jak dodał, organ ten będzie funkcjonował na zasadach podobnych do funkcjonowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Sobolewski o tym, kiedy ruszy komisja ds. polityki energetycznej

Chcielibyśmy, aby ustawa powołująca komisję ds. polskiej polityki energetycznej została uchwalona jak najszybciej, tak by komisja mogła rozpocząć...

zobacz więcej

O złożeniu projektu w tej sprawie poinformowali w czwartek posłowie PiS podczas konferencji w Sejmie. – Składamy do Sejmu ustawę o państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-22 – poinformował poseł Smoliński. 

 

Jak powiedział, komisja ta wzorem m.in. komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ma być guasi organem administracyjnym. 

 

– Będzie funkcjonowała przy Kancelarii Premiera. W skład tej komisji będzie wchodziło dziewięciu członków powoływanych przez Sejm. Przewodniczącego tej komisji wyznaczy Prezes Rady Ministrów. W skład komisji mogą wchodzić posłowie i osoby spoza parlamentu. Zakładam, że będą to też eksperci. To jest tak, jak w komisji warszawskiej. Takie same zasady i takie same koszty funkcjonowania – mówił Smoliński. 

Komisja zbada wpływ Rosji na bezpieczeństwo energetyczne Polski [WIDEO]

Powstanie komisja do zbadania polityki energetycznej Polski w latach 2007-2015.

zobacz więcej

Podkreślił, że komisja „ma badać wpływy rosyjskie, jeśli chodzi o funkcjonariuszy państwowych, ale także członków zarządów, pracowników, syndyków spółek Skarbu Państwa i spółek, na które Skarb Państwa ma wpływ”. 

 

– Chcemy, żeby przez komisję została zbadana cała kadencja poprzedniego rządu i siedem lat obecnej koalicji – dodał. 

 

Inny poseł PiS, Marek Suski powiedział, że wyjaśnienie rosyjskich wpływów jest niezwykle ważne.


Opozycja z Donaldem Tuskiem na czele mówili o powołaniu komisji śledczej. Ta komisja ma szersze uprawnienia. (...) Ma też możliwości sprawdzania różnych dokumentów – dodał.


Wyraził nadzieję, że komisja weryfikacyjna zbada też działania urzędników w różnych resortach. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej