RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Burmistrz Jawora z poważnymi zarzutami. Polityk PO chce walczyć o immunitet

Problemy z prawem burmistrza Jawora (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Problemy z prawem burmistrza Jawora (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

„Gazeta Wrocławska” informuje, że toczą się sprawy dotyczące burmistrza Jawora Emiliana Bery z Platformy Obywatelskiej. Chodzi o łapówki oraz łamanie praw pracowniczych. Polityk ma porzucać współpracę z PO na rzecz ruchu „Tak! Dla Polski”, dzięki któremu mógłby zyskać nie tylko miejsce w parlamencie, ale także immunitet.

Cała Polska zobaczyła, jak Jerzy S. uciekał? Były policjant: Sprawa rozejdzie się po kościach

W sieci ujawniono nagranie na którym widać, jak aktor Jerzy S. kilkakrotnie próbuje oddalić się z miejsca zderzenia z motocyklistą. Były policjant...

zobacz więcej

Z doniesień mediów wynika, że polityk, który był blisko związany z Platformą Obywatelską, coraz chętniej angażuje się w projekty samorządowców z „Tak! Dla Polski”, wśród których są m.in. prezydent Poznania Jacek Sutryk czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


On potrzebuje immunitetu – mówi rozmówca gazety i dodaje, że Bera celuje w organizację ogólnopolską, która może mieć „duży wpływ na obsadę miejsc na opozycyjnych listach do Sejmu i Senatu”.Dziennik przypomina, że Emilian Bera jest oskarżany o przekroczenie uprawnień i łamanie praw pracowniczych.


Czy Donald Tusk chciał uniezależnić UE od rosyjskiego gazu? Przypominamy kilka faktów i wypowiedzi

Rozmawialiśmy o możliwości budowy mostów energetycznych między Ukrainą a UE i Polską, zaproponowałem też ustanowienie wspólnego rynku gazowego...

zobacz więcej

Co więcej, postawiono mu „poważne zarzuty prokuratorskie żądania oraz przyjmowania łapówek”. Pierwsza rozprawa już się odbyła. Kolejne są planowane na początku przyszłego roku. Chodzi o korzyści majątkowe uzyskiwane od prezesa jednej z miejskich spółek.„Prokuratorzy zarzucają też burmistrzowi Jawora uporczywe i złośliwe łamanie praw pracowniczych ówczesnej sekretarz miasta, a nawet uwięzienie jej na jakiś czas w gabinecie” – czytamy.


Emilian Bera nie przyznaje się do winy i twierdzi, że prokuratura oskarżyła go z przyczyn politycznych.


Jak pisał na facebookowym profilu, „od początku trwa wobec mnie nieustanny atak ze strony zwolnionych osób, które nie mogąc pogodzić się z utratą stanowisk, oskarżają i szkalują mnie na wszelkich możliwych polach”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej