RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Duże ochłodzenie i dwucyfrowy mróz. Synoptycy alarmują

Najnowsze

Popularne

Początek grudnia przyniesie duże ochłodzenie, szczególnie na północnym wschodzie Polski. W czwartek dotrze do nas arktyczne powietrze. Synoptycy IMGW ostrzegają przed marznącymi opadami, które mogą wywołać niebezpieczne warunki na drogach.

Bieszczadzkie niedźwiedzie szykują się do snu. Niesamowite nagranie z ukrytej kamery

Leśnicy z nadleśnictwa Baligród pokazali niesamowite zdjęcia bieszczadzkich niedźwiedzi – Antosia i Kostka – szykujących się do zimowego snu w...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, arktyczne powietrze już w czwartek dotrze na północny wschód Polki. 


Pogodowa mapa Polski – czwartek 1 grudnia


– Na tym obszarze temperatura maksymalna będzie na minusie, wyniesie minus trzy stopnie i także tam może poprószyć śnieg – mówi Grzegorz Walijewski. 

 

Słońce pojawi się tylko w rejonach podgórskich i w górach. Najcieplej zapowiada się z kolei na krańcach zachodnich i nad morzem – tam nawet 3 st. 


Źródło: IMGW-PIB

 

W nocy z czwartku na piątek wciąż należy spodziewać się dużego zachmurzenia. Pojawić się mają już jednak większe przejaśnienia, nawet rozpogodzenia. Tam, gdzie się rozpogodzi temperatury spadną. 

 

Nawet 10 stopni mrozu


Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie oraz na Warmii i Mazurach, tam temperatura może spaść do -10 st Na pozostałym obszarze Polski od minus pięciu stopni na wschodzie, przez minus dwa stopnie w centrum, do jednego stopnia na zachodzie i nad morzem. 


Źródło: IMGW-PIB


W nocy wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. 

 

Zobacz także: Czym zaskoczy nas tegoroczna zima? Długoterminowa prognoza pogody: listopad 2022 – luty 2023

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej