RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tego samego dnia obroniła pracę magisterską i urodziła dziecko

Kiedy ogłaszano wynik obrony, magistrantka jechała już na salę porodową (fot. MikeDotta / Shutterstock.com, zdj. ilustr.)
Kiedy ogłaszano wynik obrony, magistrantka jechała już na salę porodową (fot. MikeDotta / Shutterstock.com, zdj. ilustr.)

Mieszkanka Neapolu jednego dnia obroniła pracę magisterską i urodziła dziecko. W obronie uczestniczyła, siedząc w swoim domu i to w momencie, gdy już rozpoczęły się skurcze porodowe. Pracę obroniła z pielęgniarstwa i położnictwa.

Szpital wystawił rachunek za poród wcześniaka: 550 tys. dolarów. A byli ubezpieczeni

Poród i leczenie przedwcześnie urodzonego dziecka w szpitalu w Orlando kosztowało 660 553 dolary. W amerykańskim systemie zdrowotnym nie jest to...

zobacz więcej

Agencja Ansa podała, że Martina Cuomo nie chciała mimo spodziewanego w każdej chwili porodu utracić terminu obrony na uniwersytecie w mieście L'Aquila; następny byłby na wiosnę przyszłego roku.

 

Zatrudniona jest jako pielęgniarka w neapolitańskim szpitalu, a w ostrej fazie pandemii pracowała na oddziale covidowym. Jednocześnie kończyła studia. Napisała pracę na temat telemedycyny.

 

Rano w dniu obrony obudziły ją skurcze porodowe. Z komisją egzaminacyjną na uniwersytecie połączyła się zdalnie.

 

– Obrona trwała siedem minut, tyle ile przerwy między skurczami – powiedziała młoda kobieta. – Dyskutowałam o mojej pracy, siedząc na piłce porodowej. Potem zaczął się prawdziwy poród – opowiadała. 

– Kiedy ogłaszano wynik obrony, ja już jechałam na salę porodową – dodała. Kilka godzin później urodziła córkę, która otrzymała imię Nunzia.


Przeczytaj także: To urządzenie przewidzi wczesny poród. Wkrótce trafi na rynek

 

Uczelnia złożyła gratulacje „świeżo upieczonej” magister i mamie publikując jej zdjęcie, na którym widać, jak w jednej ręce trzyma swoją pracę, a w drugiej córeczkę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej