RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Karabinierzy odkryli tajne bunkry dla ukrywających się członków Kamorry

Takie bunkry są bardzo popularne wśród wszystkich włoskich organizacji mafijnych (fot. Carabinieri)
Takie bunkry są bardzo popularne wśród wszystkich włoskich organizacji mafijnych (fot. Carabinieri)

Najnowsze

Popularne

Karabinierzy odkryli w Caivano specjalne bunkry, w których poszukiwani kamoryści mogli się ukrywać przez wiele tygodni, wciąż kontrolując swoje strefy wpływów. Znaleziono także dobrze zakamuflowane skrytki na broń i narkotyki.

Włoska mafia poszerza pole działania. Czy nadal grożą zamachy?

Włoska mafia w ciągu ostatnich lat zmieniła swój sposób działania, poszerzyła pole aktywności w wielu branżach włoskiej gospodarki, ale i...

zobacz więcej

Karabinierzy z Compagnia przeszukali dziesiątki budynków w dzielnicach Green Park i Bronx w Caivano (prowincja Neapol). Udało im się odkryć cztery mafijne bunkry. To niewielkie pomieszczenia urządzone tak, aby „pensjonariusz” mógł ukrywać się w nich przez wiele tygodni.


W ten sposób ścigani członkowie włoskich organizacji mafijnych mogą kontrolować swoje tereny.

 

Do bunkrów można było dotrzeć z poziomu piwnic. Wejście do jednego z nich było możliwe, dopiero o naciśnięciu specjalnej zapadni ukrytej w murze. Inny schron dopiero był budowany.

 


Równie pomysłowe okazały się skrytki do przechowywania narkotyków czy broni. Jedna z nich znajdowała się w ścianie budynku, w miejscu po cegle.


Drzwi do skrytki były pokryte m.in. mchem, aby idealnie komponowały się z resztą ściany. Karabinierzy znaleźli w niej prawie kilogram kokainy, pewną ilość haszyszu oraz 50 nabojów.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej