Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Michniewicz po awansie: Żałuję, że tak graliśmy... [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Polacy przegrali z Argentyną (0:2), ale wobec korzystnego wyniku w starciu Meksyku z Arabią Saudyjską (2:1) zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata. Choć sam awans może cieszyć, selekcjoner Biało-Czerwonych dostrzegł wiele mankamentów w naszej grze. Wspominał o nich w rozmowie z Jackiem Kurowskim z Telewizji Polskiej.

MŚ 2022. Rywale zagrali dla nas. Mamy awans!

Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2 (0:0) w meczu 3. kolejki grupy C mistrzostw świata. Biało-czerwoni doznali porażki, ale po 36 latach...

O tym co czuł, gdy po końcowym gwizdku trwał mecz Arabii..
Nerwy. Nerwy... Z jednej strony: wiadomo, że jesteś blisko. Przegrałeś swój mecz i liczysz na pomoc innych. Z drugiej strony: mamy cztery punkty... Zasłużyliśmy na to, koniec końców decydowały nawet nie kartki, tylko bilans bramkowy. Zasłużyli na awans, z którego bardzo się cieszę. Żałuję, że graliśmy tak nerwowo dziś z Argentyną. To, że mieli wiele sytuacji w pierwszej połowie wynikało z naszych prostych błędów... Mówiliśmy o tym w przerwie, ale już nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć.

O tym, że Polacy „cierpieli” na boisku...
Tak, cierpieliśmy, ale z tego cierpienia mogło się coś lepszego urodzić. Żałuję tych momentów w pierwszej połowie, bo Krychowiak i Bielik odbierali futbolówkę w środkowej strefie, ale brakowało wyjścia przed piłkę... W drugiej połowie liczyliśmy, że skrzydłowi coś z tym mogą zrobić, ale szybko straciliśmy bramkę i okazji do przejęcia było mniej. Argentyńczycy mniej chcieli strzelić, bardziej nas zamęczyć, grali często od lewej do prawej. Efekt był taki, że straciliśmy drugą bramkę.

O wejściu Kamińskiego i Skórasia...
Chcieliśmy szybkości na skrzydłach, chcieliśmy zawodników, do których po przejęciu piłki można zagrać do przodu. Wcześniej był tylko Robert Lewandowski, często Karol Świderski był gdzieś w dole i nie było komu zagrać... Chcieliśmy „ożywić” skrzydła, ale bramka na 0:1 nam je podcięła.

O zejściu Bereszyńskiego...
Zgłosił kontuzję. Grał w poprzednich meczach na zaciśniętych zębach, ale tym razem już nie dał rady, musiał zejść. Fajnie, że jest Artur Jędrzejczyk, doświadczony zawodnik, który wszedł i dał radę.